Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Ayak Mantarına Ne İyi Gelir

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir

Tıp dilinde tinea pedis olarak adlandırılan ayak mantarı genellikle dar çok kullanılan ve aşırı terleme gibi nedenler ile olur.Ayak mantarı bulaşıcı bir rahatsızlıktır özellikle ayak mantarı olan kişilerin ayakkabılarının giyilmesi ile bulaşabilir.Ayak mantarı kaşıntı,kızarıklık,su toplama ve tırnağın rengindeki değişme gibi belirtiler gösterir.Ayak mantarına ne iyi gelir sorusunun cevabı ise şöyledir.

ayak-mantarına-ne-iyi-gelir

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir

1-)Ayak mantarına ne iyi gelir sorusunun en bilindik ve yöresel cevabı sarımsaktır.Sarımsak ezilir ve temizlenmiş ayaklara uygulanır.

sarımsak-sinüzite-iyi-gelir

2-)Çörek Otu ve Elma Sirkesi

çörek-otuelma-sirkesi

Bir çay kaşığı kadar çörek otunu iyice dövün ve biraz elma sirkesi ekleyin ve mantarlı bölgelere uygulayınız.

3-)Elma Sirkesi

elma-sirkesi

Elma sirkesi ayak mantarına ne iyi gelir sorusuna ne iyi gelir sorusuna iyi cevaptır.1 litre suya bir su bardağı sirke atın ve bu karışımda ayağınız 15-20 dk bekletin ve bu uygulamayı haftada 3-4 kere yapın ve bir ay boyunca uygulayın.

4-)Karbonat

karbonat

Karbonat ta atak mantarına ne iyi gelir denince akla gelen şeyler arasındadır.2 litre suyun içine yaklaşık bir çorba kaşığı kadar karbona atın ve eritin.Ayaklarınız 20 dk bekleterek uygulayın ve 20 dk’nın sonunda ayaklarınızı düzgünce kurulayın

5-)Tarçın

tarçın

Bir tatlı çay kaşığını bir litre sıcak suya atın ve iyice karıştırın sonrasında ayaklarınızı sokabileceğiniz sıcaklığa gelince ayaklarınızı bu suda bekletin.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*