Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir

Bademcik Şişmesi

bademcikBademcik şişmesine ne iyi gelir sorusundan önce bademcik şişmesi nedir neden olur sorusunun cevabını verelim.Tıp dilince tonsilit olarak tanımlanan bademcik şişmesi oldukça sorunlu bir rahatsızlıktır.Bademcik şişmesinin oluşmasının en başlıca sebebi enfeksiyondur ve enfeksiyon oluşumunda en önemli neden virüslerdir.Bademcik şişmesi oluşumunun altında yatan neden vücuda çok hızlı şekilde artan  mikrop girmesi yatar.Bademcik yutak borusu ile ağız arasında bulunan lenf bezleridir.Vücuda giren ve hızlıca çoğalan mikroplar iltihaplanmaya neden olur ve bunun sonucunda bademcik şişmesi ortaya çıkar.Peki ya bu bademcik şişmesine ne iyi gelir işte cevapları;

Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir

Bal:Bademcik şişmesi sorununda sıcak suya ve ya süte bal karıştırarak düzenli olarak içerseniz ağrı azalacaktır ve boğazlar yumuşayacaktır.Boğazların yumuşaması ile beraber iyileşme hızlanır ve ayrıca bal enfeksiyonu azaltır.Boğazda olan bütün sorunlara uzmanlar genellikle bal tüketmeyi önerirler.

ballı içecekler

Ada Çayı:İbrahim Saraçoğlu boğazda oluşan enfeksiyonlara ada çayını öneriyor.Bademcik şişmesinde ki en önemli neden enfeksiyondur bu nedenle ada çayı bademcik şişmesinde bulunmaz bir nimettir.Ada çayını günde bir kaç kez tüketebilir ve ya gargara şeklinde kullanabilirsiniz.

ada-çayı

Tuzlu Su:Enfeksiyonlarda oldukça etkili olan tuzlu su bademcik şişmesinde de kullanılabilir.Tuzlu su ile boğazınız gargara yaparak kullanabilirsiniz.Tuzlu su bademcik şişmesine neden olan iltihabın yaşama ortamını yok eder ve bu sayede bademcik şişmesine ne iyi gelir sorusunun güzel bir cevabı olur.

tuzlu su diş ağrısına iyi gelir

Ebem Gümeci:Ebem gümeci iltihaplar için çok önemli bir bitkidir.Bademcik şişmesine ne iyi gelir sorusuna iyi bir cevaptır.Kaynatılarak içilen ebegümeci çayı bademcik şişmesine neden olan iltihabı içildiği anda sökerek atar ve bu sayede bademcik şişmesine iyi gelir.

ebegümeci

Ihlamur:Ihlamur,kuşburnu,ada çayı da bademcik şişmesine iyi gelir.Bu çaylar enfeksiyonel rahatsızlıkların birçoğuna iyi gelir.Bu nedenle bademcik şişmesi durumunda bir kaç bardak bu bitkilerden tüketirseniz oldukça yararını görürsünüz.

kuşburnu

  • Bademcik şişmesine iyi gelen meyvelerden bir tanesi olan ayva bu sorunda oldukça etkilidir.Ayvayı kaynatın ve boğazınızı gargara yapın.

ayva

  • Kuru erik yaprakları demlenmeli ve boğaza düzenli olarak gargara yapılmalıdır.

erik-yaprağı

  • Sarımsak antioksidan özelliği ile bilinen çok etkili bir yiyecektir.Sarımsak tüketmek bademcik şişmesine neden olan iltihapların ortadan kaldırılmasını sağlar ve bu sayede bademcik şişmesine iyi gelir.

sarımsak-sinüzite-iyi-gelir

  • Sakın hastalığınız geçene kadar sigara kullanmayınız mümkünse bırakın şu sigarayı çünkü sigara iltihabın ilerlemesine neden olur ve bununla beraber

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*