Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısı

boyun-ağrisina ne iyi gelirBoyun ağrısına ne iyi gelir sorusundan önce boyun ağrısı nedir neden olur bunun cevabını verelim.Eklem ağrıları insanların yaşam kalitesini düşürürler,konsantrasyonumuzu düşürür.Boyun ağrıları da eklem ağrıları kategorisindedir.Aşırı derecede rahatsız eden ağrılar için bir uzmana başvurmak gerekiyor özellikle de bir darbe,kaza,düşme gibi zarar verici nedenlerle oluşan boyun ağrılarında bir doktora gitmek hayati önem taşır..Peki ya boyun ağrısı neden olur? Nedenleri:Çok uzun süre aynı pozisyonda kalmak hareketsizlik.Hızlı yapılan dengesiz hareketler.Boyun bölgesini üşütmek mesela klima önünde fazla durmak.Yanlış şekilde yatmak yani uyku pozisyonlar,Boynunuza baskı yapacak şekilde bir pozisyonda uyumak.Kafa tarafı veya boyun bölgesinde ağır taşımak.Soğuk havalarda boyun tarafının terlemesi ardından gelen soğukluk.Peki ya bu boyun ağrısına ne iyi gelir?

Boyun Ağrısına Ne İyi Gelir?

Soğuk

soğuk hava

Boynunuzu soğuktan koruyun.Boyun ağrısına ne iyi gelir sorusuna iyi bir cevaptır.Çünkü soğuk nedeni ile boyun tutulması ve buna bağlı boyun ağrısı sık görülüyor.

Pozisyonlar

farklı oturmak masabaşında

Aynı pozisyonda uzun süre kalmamaya dikkat edin.Çünkü boynunuzu bir süre boynun yapısının bozulması ve buna bağlı ağrı oluşabilir bunun için sürekli aynı pozisyonda kalmayın.Ayrıca hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemek birçok rahatsızlığın nedenleri arasında yer alan bir aktör durumundadır bunun için hareketsiz kalmamaya dikkat edin otobüs yolculuğunuzdan bir kaç durak önce inin ve yürüyün.Bu gibi aktivitelerle hareketsizlikten kurtulursunuz.

Dik Durun

masabaşında oturmak

Her zaman oturduğunuz sandalyeye yaslanın ve dik durmayı alışkanlık edinin.Birçok uzman hastalarına öncelikle dik durmasını ve oturduğu yere rastlanmasını önerir.Çünkü bu sayede bel ve boyunda bozulmalar meydana gelmez ve omurga desteklenerek zorlanmadan kurtulur.

Karşıya Bakış

masabaşında oturmak

Karşınızdaki televizyon veya bilgisayar kafa hizasının ne altında nede üstünde olsun yani kafanızın tam karşısında olsun.Bu sayede tam dik bir pozisyonda olursunuz ve bel ve boyun tam şeklini korur bu sayede baskı azalır ve boyun ağrısı gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Masaj

masaj yaptırmak

Hafif masajlar yaptırmak iyi gelir.Masaj yaparken çok fazla baskı yapmamaya dikkat edin ve işinde uzman olan kişilerden yardım almaya çalışın.

Sıcak Baskılar

sıcak su torbası

Sıcak baskılarının birçok rahatsızlığı giderici özelliği sahip olması sayesinde oldukça yaygındır.Sıcak su torbası veya ısıtılmış havlu koyun ve dik pozisyondan durun.Boyun ağrısına ne iyi gelir sorusunun iyi cevaplarından

Çok Yatmak

uzun süre yatmak

Uzun süre hareketsiz kalmak birçok ağrıya neden olabilir bu nedenle uzun süre yatmayın boynunuz ağrıyor diye yatmayı abartırsanız ağrı artar.

Yastık Yüksekliği

yastık

Yastığınızın boyu yüksek veya alçak olmasın buda boyun ağrısına sebep olur.Boyun ağrısına ne iyi gelir sorusuna cevap niteliğindedir.Yastığınızın boyun tam size  göre ayarlanmış olmasına dikkat ediniz.

Uyku Pozisyonları

Yanlış bir uyku pozisyonunda uyumak bel ve boyun ağrılarına sebep olur çünkü uyurken yanlış uyku pozisyonunda yatmak nedeniyle omurgadaki disklere fazla yük biner ve bel boyun ağrıları ortaya çıkar.Bu nedenle bir uzmana danışarak sizin için uygun bir pozisyon önermesini isteyiniz.

Ağrı Kesici Kremler

Bir uzmana ve ya bir eczacıya danışarak boynunuz için bir ağrı kremi yazdırabilirsiniz.

Yumuşak Boyunluk

Yumuşak bir boyunluk kullanarak boynunuzu desteklemiş olursunuz ve bu sayede boyna binen yük hafiflemiş olur.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Bir yorum

  1. Ben genelde uyurken boyun ağrısına yakalanıyorum. Geçmiyor 2 gün. Yastığa kafayı nasıl koyduğumuza bile dikkat etmek gerek. Teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*