Son Haberler
Anasayfa / Zayıflama / Kilo Aldırır Mı / Çekirdek Kilo Aldırır mı ?

Çekirdek Kilo Aldırır mı ?

cekirdek-kiloÇekirdek kilo aldırır mı sorusunu kilo vermek isteyen kişiler merak etmektedir. Kilo vermek isteyen kişiler kilo vermek için başta yeyip içtikleri şeylere dikkat etmeye başlamaktadır çekirdek kilo aldırır mı, çekirdek kaç kalori, çekirdek kilo yapar mı gibi sorular merak edilmeye başlanılıyor. Çekirdek kilo aldırır mı sorusuna genellikle çevrenizdeki kişiler kilo yapar, sivilce yapar gibi cevaplar vermektedir fakat diyetisyenlere göre durum tamda böyle değildir.

Çekirdek halk arasında kilo aldıran besinlerden biri olarak tanımlanmaktadır fakat diyetisyenlere göre bunun tam aksine dikkatli ve ayarında tüketildiği zaman kilo vermeye yardımcı olduğu vurgulanmaktadır. Çekirdeğin kilo vermeye yardımcı bir besin olduğunu belirten uzmanlar çekirdeğin ayrıca bol miktarda lif içerdiğini bu sayede dikkatli tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olduğunu söylüyorlar.

Çekirdek ayrıca E vitamini, fosfor, selenyum, magnezyum gibi sağlık açısından çok yararlı bir içeriğe sahiptir. 1 avuç kadar çekirdek 146 kaloridir 100 gramı ise 580 kalori civarındadır. Çekirdeği tüketirken kesinlikle aşırıya kaçmadan ara öğün olarak miktarına ve kalorisine dikkat ederek tüketmelisiniz. Çekirdek içerdiği lif sayesinde kilo vermeye yardımcı olur çünkü içerdiği lif su tutarak kişinin tok hissetmesini sağlar fakat tüketirken aşırıya kaçılması durumunda her besinde olduğu gibi kilo aldırmaya yardımcı hale gelmektedir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*