Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Cırcıra Ne İyi Gelir

Cırcıra Ne İyi Gelir

Cırcır Nedir?

cırcıra ne iyi gelir

cırcıra ne iyi gelir

Cırcıra ne iyi gelir sorusundan önce cırcır nedir sorusunun cevabını vermek cırcıra ne iyi gelir sorusunun kalıcılığı bakımından önemlidir.Cırcır aslında halk arasında ishale verilen addır.Cırcır kişinin normal dışkısından faklı olarak daha cıvık yani sıvı içeriğinin daha fazla olduğu ve yapma sıklığı bakımından daha fazla olduğu durumlara denir.Cırcır tıp dilinde diyare olarak tanımlanır.Cırcır bir hastalık değil genellikle hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkar.Cırcır dünya milyonlarca çocuğu etkileyen bir rahatsızlıktır.Cırcır dünya genelinde 5 yaş altı çocuklardaki ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alıyor.Bu nedenle çocuklarda cırcır yani ishal çok dikkate alınmalıdır.Afrika da ki gelişmemiş bir çok ülkede temiz su kıtlığı nedeni ile bir çok çocuk ölümü gerçekleşiyor.Cırcır bağırsak enfeksiyonları(vücuda alınan bakteriler nedeni ile olur genelde),içme suyuna özen gösterilmemesi,C vitamini ve magnezyumun fazla olması,rahatsızlıklara bağlı olarak gibi bir çok nedeni vardır.İshal neden olur sorusunu daha önceden detaylı bir biçimde anlatmıştık.

Cırcıra Ne İyi Gelir

Cırcıra ne iyi gelir sorusundan önce cırcır sizde neden olmuş bunun cevabını bulmalısınız ve bu nedeni ortadan kaldırmalısınız.

  • Cırcır olan kişi aşırı derecede sıvı kaybına uğrar bundan etkilenmemek için su tüketimini arttırmalıdır.
  • Cırcıra ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından bir tanesi de muzdur.Muz kabızlık yapması ile bilinen bir meyvedir ve dışkıyı bir arada tutar ve ishale iyi gelir.
  • Cırcıra ne iyi gelir sorusunu soran bir kişiye patates tüketmesini söylemek çok doğru bir cevaptır.Patates püresi şeklinde tüketilen besinler cırcıra çok iyi gelir.
  • Kepek ağırlığının 7 katı kadar su çekmesi ile bilinen bir besindir ve bu özelliği ile cırcıra iyi gelir.
  • Patates ile aynı şekilde tüketilen havuç cırcıra ne iyi gelir sorusunu cevaplar.
  • Cırcıra bağırsaktaki bakteriler neden olur demiştik bu bakterilerin oluşturduğu iltihaplara sarımsak çok iyi gelir.
  • Keçi boynuzu tozu da cırcıra iyi gelir.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

2 yorum

  1. Cırcıra ne iyi gelir hakkında yazdığınız bu yazı gerçekten çok yararlı bilgiler içeriyor gerçekten işime çok yaradı teşekkür ederim.

    • Cırcıra ne iyi gelir yazımızda siz kullanıcılarımızın ishal sorunundan kurtulmanız için kaliteli bilgiler vermeye çalıştık teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*