Son Haberler
Anasayfa / Belirtileri / Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Gebelik

düşük-belirtileriKadınların adet dönemlerinin olmasının nedeni aslında gebeliğin bu ay gerçekleşmemiş olduğunu gösterir.Kadınların doğası gereği yumurtalıkların döllenip orada gelişeceği bir bölüm oluşur fakat yumurtalar döllenmediği zaman bu bölüm düzenli zamanlarla vücuttan atar buna da aybaşı yani adet denir.Bu nedenle adet olmuş kişi gebee değildir demektir öyle ki gebeliğin en önemli ve olmazsa olmaz belirtisi adet gecikmesidir.Gebeliği özellikle yeni evlenmiş çiftler,daha önceden evlenmiş ve ya önceden çocuğu olmuş çiftler bile mutlulukla karşılar.Gebeliğin bir yıl içinde düzenli ilişki olduğu halde gerçekleşmemesi kısırlık belirtisidir.Peki ya bu gebeliğin belirtileri nelerdir?

Gebelik Belirtileri

  • Gebeliğin en önemli belirtisi aybaşının yani adetin gecikmesidir.Adetin gecikmesi gebelik belirtileri arasında olmazsa olmazlardandır adet gecikmesi kısacası gebeliğin en bilindik belirtisi  ve de en belirgin belirtisidir.
  • Gebeliğin en önemli belirtilerinden bir tanesi de yorgunluktur.Gebelik nedeni ile gebe kişi hem kendi aktiviteleri nedeni ile hemde bebeğin gelişiminin desteklenmesi nedeni ile bünye biraz yorgun düşer ve de bu bir gebelik belirtisi olur.
  • Gebelik nedeni ile gebe kişi hormonal değişimler geçirir ve bu sebeple kişide göğüslerde büyüme ve hassasiyet olur.Memelerde bir ağrıda olabilir ve de meme uçlarında bir renk değişikliği gözükür.
  • Normal tuvalet düzeninin aksinde kişi sürekli bir tuvalete çıkma eğilimi gösterir yani sürekli tuvalete çıkar.Kişi tuvalete gitmek için uykusunu bile bölebilir bu da bir gebelik belirtisidir.
  • Mide bulantısı da adet gecikmesi belirtisi gibi gebelik belirtileri arasında en önemli olanlarından bir tanesidir.Değişen hormonlar nedeni ile kişide mide bulantısı gerçekleşir.Bu mide bulantıları genellikle sabahları olduğu için sabah mide bulantıları olarak ta adlandırılır.

Gebelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Gebelik belirtileri ne zaman başlar sorusunun cevabı gebeliğin en bilindik belirtilerinden biri olan adet gecikmesi ile başlar.Kadının yumurtalarının döllenmesi sonucunda yumurtalıkların büyüyüp beslenmesi için oluşan bölge atılmaz ve bunun sonucunda gebeliğin en önemli belirtisi adet gecikmesi olur.Adet gecikmesinden itibaren yani yumurtaların döllenmesinden sonra 4-5. haftaya kadar sonrasında gebeliğin belirtileri başlar.Bazı kişilerde belirti adet gecikmesinin olmasından itibaren 6-7 haftaya kadar belirtiler başlayabilir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*