Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Gut Hastalığına Ne İyi Gelir

Gut Hastalığına Ne İyi Gelir

gut-hastaligina-ne-iyi-gelirRomatizmal bir hastalık olan gut hastalığı genellikle ayak başparmağını tutar ve halk arasında zengin, kasap, kral hastalığı olarak bilinir fakat günümüzdeki araştırmalar ile bu durumun böyle olmadığı anlaşılmıştır. Gut hastalığı romatizmal bir hastalık olması nedeniyle romatizmal hastalıkların tipik belirtileri yanında kendine özgü belirtileri vardır. Gut hastalığından şüphelenen kişiler gut hastalığına ne iyi gelir sorusunun cevabını merak ediyorlar ve bazı uzmanların verdiği bilgileri denemeye çalışıyorlar bu durum çok yanlış çünkü gut hastalığı ve benzeri hastalıklardan şüphelenen kişiler öncelikle bir doktora gitmelidirler ve doktorun teşhis ile muayene sonucunda verdiği ilaçları kullanmalı verilen önerilere dikkat edilmelidir. Gut hastalığı genellikle ayak başparmağını tutar ve vücuttaki ürik asitin çeşitli nedenler ile vücutta fazla olması durumunda ortaya çıkmaktadır. Peki ya gut hastalığı olan bir kişi nelere dikkat etmeli ve ne yapmalıdır yani gut hastalığına ne iyi gelir?

Gut Hastalığına Ne İyi Gelir

Kereviz:  Gut hastalığı olan kişiler için kereviz oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. İbrahim Saraçoğlu gut hastalığı olan kişilerin kereviz kürünü uygulamalarını önermektedir. Bu kürü yapmak için öncelikle 150 gram kadar kereviz bir güzel doğranır sonrasında kaynamakta olan 1.5 su bardağı suyun içerisine koyduktan sonra 8 dakika ağzı kapalı vaziyette kaynatılır. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakılır ve ılıyınca suyu süzülerek akşam yemeğinin yemeden 30 dakika kadar önce içilir.

Biberiye: Gut hastalığı olan kişiler için kereviz bulanmayanlara İbrahim Saraçoğlu biberiye kürünü önermektedir. Bu kürün yapımı için öncelikle raf ömrü dolmamış biberiye çayını sabah öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez içilir. Bu çayı yapmak için 5 gram kadar biberiyeyi kaynayan suyun içerisine atın ve 9 dakika kadar kaynattıktan sonra içiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Protein bakımından zengin olan gıdalardan uzak durmak gerekmektedir. Bu nedenle balık, et gibi hayvanların etini atak zamanlarında tüketmekten uzak durmak gerekmektedir.
  • Sebze ve meyve tüketimini arttırmak uygundur.
  • Su ve sıvı tüketimini arttırmak önemlidir.
  • Kilo fazlalığı olan kişilerin zayıflaması önerilmektedir.
  • Yağ tüketimini azaltmak gerekmektedir çünkü yağlı yemek ürik asitin atılımını azaltmaktadır.
  • Vücudu bazik yapan gıdaları tüketmeye özen göstermek gerekmektedir. Kayısı, kuru incir, limon gibi gıdalar tüketimine özen gösterin.

Gut Hastalığı Belirtileri Nelerdir

Gut hastalığına ne iyi gelir sorusundan önce bu sorundan şüphelenen kişiler gut hastalığı belirtileri sorunun bilmelidirler çünkü hastalığın varlığı kesinleşmeden önerilen uygulamaları yapmak hiç akıllıca bir durum değildir. Gut hastalığı olan kişilerin çoğunda gut hastalığı ayak baş parmağında görülür.Bununla beraber gut hastalığı ilerledikçe dirsekler, el bilekleri ve diz gibi bölgeleri de tutabilmektedir. Tutulan bu bölgelerde ağrı, şişlik, morarma ortaya çıkar ayrıca gut hastalığı ağrılar zonklayıcı tiptedir bunun yanında uzun sürmektedir. Gut hastalığı romatizmal hastalıkların ortak özelliklerinden olan ağrıların gece ve sabah artması ile uykundan uyandırması gibi belirtileri de vardır.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*