Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma

İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

ibrahim-saracoglu-dis-beyazlatmaBirçoğumuz dişlerimizin beyaz gözükmesini isteriz çünkü toplum içinde gülerken, konuşurken, nefes alırken birçok durumda dişlerimizi gösteririz ve durum böyleyken dişlerin sarı olması görüntüyü bozar. Bu gibi durumlarda İbrahim Saraçoğlu diş beyazlatma için ne öneriyor sorusunun cevabını merak ediyoruz çünkü İbrahim Saraçoğlu diş beyazlatma gibi daha birçok sorun için önerdiği birçok kür sayesinde bizi rahatsızlıklarımızdan kurtarıyor. Diş sararmasının en önemli nedenini hepimiz iyi biliriz bu neden diş ve ağız temizliğine özen göstermemektir ayrıca sigara içmek,çok fazla çay ve asitli içecekler tüketmek gibi birçok nedenle diş sararması ortaya çıkar.  Yemek yedikten sonra bir şeyler içtikten sonra dişlerimizi fırçalamamamız sonucu dişlerde plak ve buna bağlı olarak diş sararması ortaya çıkabilir.  Aynı zamanda kalıtsal özelliklerimize bağlı olarak da diş sararmasının ortaya çıkması olabilir. Peki ya İbrahim Saraçoğlu diş beyazlaması için bizlere ne öneriyor?

İbrahim Saraçoğlu Diş Beyazlatma Kürü

Çilek Uygulaması: Bu biraz tuhaf görünebilir fakat İbrahim Saraçoğlu çileğin diş beyazlatmak için bulunmaz bir nimet olduğunu söylüyor. İbrahim Saraçoğlu bu uygulama için öncelikle bir adet çileğin ezilmesini ardından bu ezilen çilek bir diş fırçası yardımı ile dişlere sürülür yani dişler ezilmiş çilek ile fırçalanır. İbrahim Saraçoğlu bu uygulamanın hem dişlerin beyazlamasını sağladığını hemde dişlerdeki diş taşlarının ortadan kalkmasına yardımcı olduğunu söylüyor. Bu uygulama düzenli olarak bir hafta boyunca uygulanmalıdır bu bir hafta sonrasında dişlerin beyazladığını göreceksiniz. İbrahim Saraçoğlu diş beyazlatma için dağ çileğinin daha etkili olduğunu söylüyor.

Adaçayı Uygulaması: İbrahim Saraçoğlu diş beyazlatma için bir diğer etkili uygulamanın adaçayı uygulaması olduğunu söylüyor. Bu uygulama için öncelikle adaçayı demlenir ve ardından ılımaya bırakılır ve ılıdıktan sonra dişler bu suyla fırçalanır ve ağız bu su ile gargara edilir. Bu uygulama hem dişleri beyazlatmaya yardımcı olacaktır hemde kişinin ağzındaki bakterileri öldürerek ağız hijyeni sağlayacaktır.

Dişlerin Sararmasını Engellemek

  •  Ağız ve diş temizliğine özen gösteriniz. Bu sayede dişlerde plak oluşumu en aza inerek dişlerinizin beyaz gözükmesi önündeki engeller kalkacaktır.
  •  Sigara birçok sağlık sorununun altında yatan nedenlerden bir tanesi olmasının yanında dişlerin beyazlığını da önlemektedir bu nedenle sigarayı hayatınızdan çıkarın.
  •  Asitli ve kafeinli içecekleri tüketmeyiniz veya azaltın.
  • Beyaz peynirin sağlığınız için birçok yararı vardır bunun yanında diş beyazlatmada ve sağlığını korumada oldukça etkilidir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*