Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

Karın Ağrısı

Karın ağrısına ne iyi gelir den önce karın ağrısı nedir neden olur sorusunun cevabını verelim.Karın ağrısı bazen bizi bezdirebiliyor.Karın ağrısı bizim konsantrasyonumuzu bozuyor ve bizi ciddi etkiliyor.Karın ağrısı bir hastalık değildir ama hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkar.Ağrı sorunu toplumumuzda sık görülen rahatsızlıklar arasındadır ve karın ağrısı da en rahatsız edici ağrılardan bir tanesidir öyle ki karın ağrısı toplumumuzda kabir azabı gibi olan rahatsızlık olarak tanımlanır.Peki ya bu karın ağrısı neden oluyor.Karın ağrısı bir hastalık olmaktan çok bir belirtidir ve karın ağrısı karındaki organlarda olan rahatsızlıklar nedeni ile ortaya çıkabilir.Karın ağrısı tüketilen besinlere göre değişiklik göstermiyorsa ciddi bir hastalık belirtisi olabilir.Karın ağrısı mide ve bağırsaklarda gerçekleşen sıkıntılar,üreme organı rahatsızlıkları,böbrek taşı,böbrek üstü bezi rahatsızlıkları,kadınlarda aybaşı ağrıları,diyabet hastalığı gibi birçok hastalık nedeni ile ortaya çıkabilir.Bunların ilk başında ülser gelir.Karın ağrısına ne iyi gelir sorusundan önce karın ağrısının sebebini bilmek önemlidir.Peki ya bu karın ağrısına ne iyi gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir

asitli-iceceklerAsitli yiyeceklerden ve içeceklerden kaçının.Kola,gazoz,enerji içecekleri ve benzeri şeylerden kaçının.Bunlar mideye zarar vererek karın ağrısına neden olabilir.Ayrıca ülser gibi rahatsızlıkları tetikleyerek de karın ağrısının artmasına neden olabilir.Bir de asitli içecekler midede gaz oranını artırarak gaz sıkışmalarına neden olabilir bunun sonucunda da karın ağrısı ortaya çıkabilir.Kısacası karın ağrısı olan kişiler ve ya yatkın kişiler asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durmalıdır.

karına masaj yapmakGazınız varsa karın ağrısına neden olan şey gaz sancıları olabilir. Hafif bastırarak karnınıza masaj yaparak bu gazın çıkmasını sağlayarak bu gazdan kurtulabilirsiniz ayrıca gaz yapan yiyeceklerden içeceklerden de uzak durmalısınız.

 

sıcak su torbasıIsıtılmış havlu vb bezleri şeyleri karnınıza koyabilirsiniz.Bunun için ütü kullanabilirsiniz.Sıcak baskılar ağrıları geçirme özelliği ile evde tedavi yöntemleri arasında önemli bir yerdedir.Karın ağrısı için sıcak su torbası koyabilirsiniz ve ayrıca ayaklarınızı da sıcak tutmalısınız çünkü üşütmeye bağlı olarak ta ortaya çıkar.

 

ZencefilPapatya,nane ve zencefil çayları karın ağrısına iyi gelirler.Bu çayları düzenli olarak tüketebilirsiniz.İlaç kullanıyor iseniz bu çayları tüketmeden önce doktorunuza danışmalısınız.Bu çayları çocuğunuza içirmekte zorlanıyorsanız bunlara biraz bal ilave ederek çocuklarınızın içmesini sağlayabilirsiniz.

 

nane-limonKuru nane ve taze limon kaynatılarak içilirse karın ağrısına iyi gelirler.Özellikle de üşütmeye bağlı karın ağrılarına iyi gelir.

 

Rezene ve portakal kabuğu kaynatılarak içilmesi karın ağrısına iyi  gelen şeyler arasındadır.

portakal-kabuğurezene

Tarçın ile bal birlikte içildiği taktirde karın ağrısına iyi gelir.

ballı içeceklerkimyon tarçın

Sindirim kolay yiyeceklere yönelin.Bunlar patates püresi,sebze yemekleri gibi şeylerdir.Ayrıca yediğiniz yiyecekler size iyi gelmemiş olabilir yani dokunmuş olabilir bundan kurtulmak için tuvalete gitmekte fayda vardır.

patates-puresi

  • Sigara ve alkol kullanıyorsanız karın ağrısının nedenleri bu ikili olabilir bu zararlı şeylerden uzaklaşarak karın ağrısından kurtulabilirsiniz.
  • Toz çörek otunu bal ile karıştırın ve macun kıvamına getirerek tüketin bu karın ağrısına iyi gelecektir.
  • Toz haline getirilmiş çörek otu ile süzme bal, kıvama getirilip yenilir

 

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Bir yorum

  1. Isıtılmış havlu kullanmak gerçekten işe yarıyor. Karnımda ne zaman ağrı hissetsem ütü yardımıyla havluyu ısıtıp karnıma koyuyorum. En geç 10-15 dakika içerisinde etkisini göstermeye başlıyor ve ağrım kesiliyor. Daha önce portakal kabuğunu da duymuştum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*