Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Kas Ağrısına Ne İyi Gelir

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir

Kas Ağrısı

kas-agrisiKas ağrısı diğer bir adıyla hamlık hepimizin karşı karşıya kaldığı durumlardan bir tanesidir.Kas ağrısı genellikle kişinin uzun zamandır yapmadığı zorlayıcı hareketi bir anda yapması sonrasında oluşur ve kişi kas ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını merak etmeye başlar.Kas ağrısının oluşumu tam olarak bilinmemektedir buna karşın kas ağrılarının oluşumu uzun süre yapılmayan ve ısınmadan yapılan ağır hareketlerde kişinin kaslarında laktik asit birikmesi sonucunda kas ağrıları oluşuyor görüşü vardır.Başka bir görüşe göre egzersiz sonrasında kaslarda güçlenme olur bu olurken kasların direnci artar bu yüzden kas fiberlerininde büyükleri artmaktadır.Bununla beraber hücrelerin sinirler ve damarlar üzerindeki basıncı artar ve ağrı ortaya çıkar.Kas ağrısını çeken kişi oldukça sorun yaşamaktadır ve bu yüzden kas ağrısına ne iyi gelir bunun cevabını aramaya başlar.

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir

Masaj:Kas ağrısı sorununda kişinin evde uygulayabileceği en uygun yöntemlerden bir tanesi bölgeye masaj yapması veya yaptırmasıdır.Masaj kas ağrısına oldukça iyi gelir ve kolay uygulanabilirdir bu nedenle birçok uzman kas ağrısında masajı öneriyor.Kas ağrısı olan bölgeye masaj yapıldığı zaman bölgedeki kan akışı artar ve bu sayede bölgedeki ağrı azalır.

Ozon Yağı:Kas ve kemik ağrılarında ozon yağı oldukça sık kullanılan bir tedavi yöntemidir.Bu nedenle kas ağrılarında ozon yağı kullanarak yapılan masajlar kas ağrısını geçirmede oldukça etkilidir.Bu nedenle kas ağrısı olan kişiler ozon yağı yöntemini uygulayabilir.

Sıcak Duş:Kas ağrısı sorununda kişi sıcak duş alarak kaslarını ve kendini rahatlatarak kas ağrılarından bir nebze olsun kurtulabilir.

Buz:Kas ağrılarının olduğu bölgelere buz baskıları uygulayabilirsiniz.Buz baskısı ağrı geçirmede en bilindik ve en etkili yöntemdir bu nedenle kas ağrısı sorununda buz uygulayabilirsiniz.

Acı Biber:Kas ağrılarında acı biber ısıtma özelliği sayesinde iyi gelme özelliğine sahiptir.Bu nedenle kas ağrısı için acı biber tüketebilirsiniz.

Papatya Çayı:Rahatlatma ve gevşeme için papatya çayı bulunma bir nimettir bu yüzden kas ağrılarında papatya çayı tüketin.

Dikkat Edin

Bazı kişiler kas ağrısı ile eklem ağrısını karıştırıyor bu nedenle uzun süren kas ağrılarına dikkat etmek gerekiyor.Kas ağrıları genellikle ağır bir egzersiz sonrasında olur ve 3-4 gün içinde geçer fakat ağır bir egzersiz yapmadan ortaya çıkan durumlara dikkat etmek gerekiyor.Kas ağrısı distoni,imtermittan klodikasyon,myalaji,kramp,kas güçsüzlükleri,eklem ağrıları gibi sorunlar nedeniyle ortaya çıkabilir bu yüzden kas ağrısı durumlarında dikkatli olmak gerekiyor.Ayrıca son dönemlerde kullanılan kolesterol ilaçlarının yan etkilerinden bir tanesi kas ağrısıdır bu nedenle kolesterol ilacı kullanıyorsanız kas ağrısı durumlarında doktorunuza başvurmalısınız.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

2 yorum

  1. apandisit belirtileri

    sürekli olarak kaslarımda ağrı oluyor bunun için ne önerirsiniz ?

    • Yazımızda bahsettiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz fakat uzun süreli olan kas ağrıları için bir doktora gitmek oldukça önemlidir.Çünkü uzun süren kas ağrıları ciddi hastalıkların belirtisi olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*