Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Kaşıntıya Ne İyi Gelir

Kaşıntıya Ne İyi Gelir

Kaşıntı

kaşıntıKaşıntıya ne iyi gelir den önce kaşıntı nedir neden olur dan bahsedelim.Kaşıntı bizim için bazen tam bir baş belası olabiliyor.Kendimizi tutamıyoruz ve kaşınan yerin yara olmasına neden oluyoruz.Kaşıntı kişinin cildinin bir yerinde bir huylanma bir tatlı acı oluşması ve bunun sonucunda kişinin o bölgeye tepki vermek istemesidir.Genellikle böcek ısırıkları,cildin kuruması,sivrisinek,alerji ve kimyasallar gibi nedenlerden dolayı olur.Kişini bir şeyden huylanması gibi psikolojik nedenlerle de ortaya çıkabilir.Cilt kuruluğu,hormon değişimleri,giysilerden huylanma,stres gibi nedenleri de vardır.Makat tarafında olan kaşıntılar basur nedeni ile olabilir.Kişide uzun süren kaşıntılar yani kronik kaşıntılar var ise bir uzmana başvurması gerekiyor.Kaşıntıya ne iyi gelir sorusundan önce kaşıntı bende neden oluyor sorusunun cevabını bulmak gerekiyor.Peki ya bu kaşıntıya ne iyi gelir.İşte cevapları;

Kaşıntıya Ne İyi Gelir?

Vücudunuzun kaşıntısı ciddi bir cilt sorunundan kaynaklanıyor olabilir.Bunun için ilk olarak doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

1-)Ada çayı kaşıntıya ne iyi gelir sorusuna güzel bir cevaptır.Ada çayı taze olarak kaşınan yere sürülürse iyi sonuçlar verir.Adaçayı tahrişe,egzamaya,sedefe,mantara ve birçok rahatsızlığa iyi gelir.

ada-çayı

2-)Nemlendirici kremler düzenli olarak kullanırsa kaşıntıya iyi gelir.Kuruma nedeni ile olan kaşıntılara iyi gelir fakat bir uzmana danışarak uzman tavsiyesinde kullanmak çok önemlidir.

papatya-kremi

3-)Papatya çayı demlendikten sonra soğumaya bırakılırsa antiseptik özelliği kazanır.Bu özellikle vücuttaki kaşıntıya neden olan tahrişi ve iltihapları ortadan kaldırır.Papatya içilirse rahatlama sağlar ve ayrıca ağrı kesici özelliğe de sahiptir.

papatya çayı

4-)Taze fesleğen kaşıntılı olana bölgeye sürüldüğü zaman güzel sonuçlar verir.Taze olarak kullanılan fesleğen antibakteriyel özelliğe sahiptir ve bu özelliği ile iltihap ve böcek sokmaları nedeni ile ortaya çıkan kaşıntıya iyi gelir.

feslegen

5-)Zeytin yağı kaşıntıya ne iyi gelir sorusunun güzel cevaplarından bir tanesidir.Zeytinyağı cilde iyi geldiği için birçok kozmetik ürününde kullanılır.Zeytinyağı cildi korur ve nemlendirir bu sayede kaşıntıyı ortadan kaldırır.

zeytinyağı

 

 

6-)Kıyafetleriniz yüzünden kaşıntı sorunu yaşıyor olabilirsiniz bunun için kaşıntıya sebep olan kıyafetlerinizin hangileri olduğunu bulmalısınız ve onları çok fazla giymemelisiniz.Kıyafetlerinizi yıkadığınız deterjanlar vücudunuzda tahriş sorunu ortaya çıkartıyor olabilir.Bunun için deterjanlarınızı özenle seçmelisiniz.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

7 yorum

  1. Melisa çayı da iyi geliyor bana doktor önermişti.

  2. Gece yatarken kaşıntı yüzünden uyandığım oluyordu, uyku sorunları çekiyordum her gün duş almama rağmen kaşıntı devam ediyordu. Nemlendirici kremler kesinlikle işe yarıyor.

  3. bugün yeni bir şey öğrendim. Muz kabuğu kaşıntıya iyi gelir dedi eşim. böyle bir şeyin aslı astarı var mıdır merak ediyorum. Bir de muz kabuğunun neresini içini mi yoksa dışını mı sürüyoruz, bilen var mı ?

  4. Eğer kaşıntının sebebi kabarmalar, sinek ısırıkları vb. ise anlık çözüm olarak tuz harika bir çözüm. Kaşıyıp yara yapmak istemeyenlere en basit önerimdir. Bir de sıvı sabunu kuru olarak kaşınan yere sürmek iyi gelir.

  5. Kaşıntı psikolojikse pek bir şey iyi gelmiyor 🙂 denemediğimiz şey kalmamıştı zamanında. Ama bunlar da değişik yöntemlermiş. Uygulamak lazım.

  6. Nedendir bilmiyorum ama bahar aylarında özellikle gece uyumadan önce anlamsız bir kaşıntı tutuyor bel ve omuz bölgemi. Bunları deneyelim bakalım umarım sorunumu çözer, aksi takdirde doktora gitmek zorunda kalıcam.

  7. Faydalı bilgiler çok teşekkür ederim admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*