Son Haberler
Anasayfa / Neden Olur / Kollarda Titreme Neden Olur? El Titremesi Nedenleri

Kollarda Titreme Neden Olur? El Titremesi Nedenleri

kollarda-titreme-neden-olurBazı insanlarda durduk yere veya uzun süredir kollarda titreme oluyor ister istemez kollarda titreme neden olur el titremesi nedenleri nelerdir sorularının cevaplarını beklemeye başlamaktayız. Kollarda titreme neden olur sorusunda birçok neden sayılabilmektedir Kollarda titremeler istemsiz şekilde ortaya çıkmaktadır. Kollarda titreme neden olur sorusunu araştırmak yerine yapılması gerekilen en önemli şey uzun süren durumlarda bir an önce doktora gitmek gerekmektedir. Peki kollarda titreme neden olur?

Kollarda Titreme ve El Titremesi Nedenleri

Kollarda titreme ve el titremesi altında yatan en yaygın neden artan duygusal durumlar ve ruhsal sıkıntı gerginlik gibi durumlardır. Ruhsal durumlarda genellikle kollarda titreme sıkıntının ortadan kalkmasıyla azalmaktadır. Ruhsal durumlar haricinde kollarda titreme kollara taşıyabileceğinden fazla yük bindirmek, fazla kullanmak, ters bir hareket yapma durumlarında titreme ortaya çıkmaktadır. Bu durumlar haricinde kollarda titreme ve el titremesi bazı hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkabilmektedir bu hastalıklar Hipertiroidizm, hormonlara bağlı hastalıklar sorunlar, sinir krizi rahatsızlıkları, beyin ve sinir hastalıklarıdır. Bu durumlar haricinde zehirlenme sorununa bağlı olarakta kollarda titreme durumu ortaya çıkmaktadır.

Kollarda Titremenin Ana Nedenleri

Heyacan, Korku ve Öfke : Kollarda titreme nedenleri arasında en önemli ve en yaygın neden duygusal durum değişiklikleridir. Bu nedene bağlı olarak ortaya çıkan kollarda titreme durumu sorunun ortadan kalkmasıyla azalır fakat bazı durumlarda uzun süren kollarda titreme durumunda ortaya çıkan psikolojik duruma bağlı olarakta uzun sürmeye başlar.

Su ve Sıvı Kaybı: El titremesi ve kollarda titreme su kaybına bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir fakat su kaybına bağlı olarak ortaya çıkan titreme vücudun bütününde görülebilmektedir.

Hareketsizlik ve Hareketsiz Yaşam Tarzı: Günümüzdeki yaşam tarzına bağlı olarak artan hareketsizlik sonucunda birçok rahatsızlık ortaya çıkıyor bunlardan biride kollarda ağrı ve titremedir. Bu nedenle hareketsiz yaşam tarzından kurtulmamız gerekiyor.

Aşırıya Kaçılan ve Alışık Olunmayan Eğzersiz Durumu: Kollarda titreme spor yapan kişilerde aşırıya kaçan kişilerde ve alışık olunmayan eforda yapıldığında büyük sorun yaratmaktadır.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*