Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Mide Şişkinliği

mide şişkinliğiMide şişkinliğine ne iyi gelir sorusundan önce mide şişkinliği nedir neden olur sorusunun cevabını verelim.Mide şişkinliği hepimizin başına gelmiştir.Karın şişliği genellikle mide ve bağırsaklardaki gaz birikmesinden dolayı olur.Gaz çıkınca ve ardından mide hareketlerin başlaması ile ağrı diner.Uzun süren mide şişkinliklerinde ve ya sürekli olarak olan mide şişkinliği bir hastalık nedeni ile ortaya çıkıyor olabilir bunun için bir uzmana başvurmak gerekiyor.Mide şişkinliği bir hastalık değildir fakat mide şişkinliği bir hastalığın belirtisi olabilir.Hamilelikte mide şişkinliğine ne iyi gelir konusu hakkında daha önceden bir yazı yazmıştık.Yağlı yemekler,stres,sindirim sistemi enfeksiyonları gibi nedenlerden olabilir.Kabızlık durumları karının şişmesi normaldir.Peki ya bu mide şişkinliğine ne iyi gelir?İşte cevapları:

Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Kabızlık Kurtulmak

Bunun için bol sıvı tüketmeliyiz çünkü kabızlığın en önemli nedeni sıvı tüketimindeki yanlışlıklardır.Düzgün beslenmeliyiz ve lifli yiyeceklere ağırlık vermeliyiz.Ve düzenli bir tuvalet alışkanlığına sahip olmalıyız.Mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusunun cevaplarından biridir kabızlıktan kurtulmak.

Çok Fazla Hava Yutmak

En önemli nedenleri çok sakız çiğnemek ve yemek sırasında çok konuşarak midemize hava dolmasına neden olur.Bu alışkanlıklardan kurtulursak mide şişkinliği oluşmaz yani mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusunu cevaplamış oluruz.

Düzenli Beslenmeliyiz

Yemekleri iyice çiğneyerek tüketmeliyiz.Yemek sonrası maden suyu içebilirsiniz buda midenizin sindirmede zorluk çektiği yiyecekleri sindirmesini kolaylaştır.Sindirilmesi zor besinlerden fazla tüketmemeliyiz.Gaz yapan yiyeceklerin tüketimini azaltmalıyız.

Bitki Çayları

Bitki çaylarını yemeklerden sonra tüketebiliriz.Bu çaylar nane çayı,papatya çayı ve zencefil çaylarıdır.Düzenli olarak tüketin fakat abartmayın.Kullandığınız ilaçlar varsa bir uzmana danışmadan bitki çayı tüketmeyiniz.

Aleo Vera 

Sabahları aloe vera suyu için.Bu mide şişkinliği ne iyi gelir sorusu ile karşı karşıya gelince verilebilecek güzel cevaplardan bir tanesidir.

Yemeklerden Önce Su

Yemeklerden önce bir bardak suyu yavaş yavaş için fakat hava yutmamaya çalışın.

Dikkat Edin

Soğan,süt midede gaz birikmesine neden olur.Bunları gereğinden fazla tüketmemeye çalışınız.

Sakız Çiğnemeyin

Sakız çiğnemek kişinin bir şey yemediği halde ağzında çiğneme hareketleri yaptığı için kişide gaz sancısına neden olur.Bu nedenle gaz sancısından kurtulmanın dolaylı yolu sakız çiğnememek ve ya sakız çiğnemeyi azaltmaktır.

Alkollü İçeceklerden Kaçının

Alkollü içecekler bir çok rahatsızlığa neden olan kötü alışkanlıklardan bir tanesidir.Alkollü içecek tüketen kişide mide şişkinliği,mide bulantısı gibi birçok soruna davetiye çıkartır.

Gazınızı Çıkartın

Bir yere sırt üstü yatarak  iki dizinizden ellerinizle tutarak kendinize doğru çekebilirsiniz.Bu mide şişkinliğine neden olan gazın çıkmasına yardımcı olacaktır.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*