Son Haberler
Anasayfa / Neye İyi Gelir / Nane Limon Neye İyi Gelir

Nane Limon Neye İyi Gelir

Nane Limon

nane-limon-neye-iyi-gelirKış ayları ile beraber adından sıkça bahsettirmeye başlayan nane limon neye iyi gelir oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir.Nane limon ülkemizde kış aylarının gelmesi ile beraber ortaya çıkan sağlık sorunlarında evlerde uygulanan bir şifa kaynağıdır.Nane limonu duymayan yoktur fakat tam olarak nane limon neye iyi gelir bilinmiyor.Nane limonu tam olarak bilmeyenler için nane limonu anlatmak gerekirse nane limon ülkemizde genellikle kış aylarında yapılan bir içecektir.Nane limon bir kap içerisine konulmuş suya taze limon suyu ve doğal nane konulup kaynatılması ile oluşturulan şifalı bir içecektir peki ya bu nane limonun tam olarak faydaları nedir yani nane limon neye iyi gelir?

Nane Limon Neye İyi Gelir

Sindirim Sorunları:Nane limonun pek fazla bilinmeyen faydalarından bir tanesi sindirim sorunlarında oldukça etkili olmasıdır.Nane limon anti-spozmatik özelliğe sahip olması nedeniyle mide ağrısı,sindirim bozukluğu gibi sorunlara iyi gelir..Ayrıca sindirim için nane limon çok yararlıdır.

Soğuk Algınlığı:Nane limonun halk arasında en çok kullanıldığı sorunlardan bir tanesi olan soğuk algınlığıdır.Nane limon yüzyıllardır toplumumuzda soğuk algınlığı tedavisinde evde kullanılan kolay yöntemlerden bir tanesi olarak yer almaktadır.Pek fazla bir tıbbi dayanağı olmasa da nane limon neye iyi gelir sorusuna toplumumuzda soğuk algınlığı cevabı verilir.

Gaz Sorunu:Nane limon anti-spozmatik etkiye sahip olması sayesinde midede gaz nedeniyle ortaya çıkan spazmlar da oldukça geçirici etkiye sahiptir.Bu nedenle midede gaz oluşmasıyla beraber ortaya spazmlar da nane limon çayı tüketebilirsiniz.

Zindelik Vericidir:Nane limon neye iyi gelir sorusunun bir diğer cevabı ise zihni açmasıdır.Ayrıca yorgunluğu da iyi gelen nane limon bu gibi durumlarda tüketilebilir.

Serinleticidir:Nane limonun adını genellikle kış aylarında çok sık duymaya başlarız fakat nane limon yaz aylarında da serinletici bir içecek olarak tüketilmesi kişiye hem sağlık açısından hemde serinleme açısından oldukça yararlıdır.Nane içerisinde bulunan mentol kişide serinlemeyi sağlar bu nedenle yaz aylarında tüketilebilir bir içecektir.

Yapılışı:Öncelikle bir cezve içerisinde biraz su koyun ve bir adet limonu sıkın ve bir tatlı kaşığı kadar naneyi ekleyin.Kaynadıktan sonra bir fincan ile sunum yapın.

Dikkat Edin:Nane içerisinde mentol bulunmaktadır bu nedenle mentole karşı bir hassasiyeti bulunan kişiler dikkat etmelidir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*