Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Sinek Isırığına Ne İyi Gelir

Sinek Isırığına Ne İyi Gelir

Sinek Isırığı

sinek-isirigina-ne-iyi-gelirSinek ısırığına ne iyi gelir sorusunun cevabını yaz aylarının gelmesi ile bir sorun haline gelen sinek ısırmaları nedeni ile merak ediyoruz.Sinekler yaz aylarına girmeden yumurtalarından çıkıyorlar ve insanları rahatsız ediyorlar.Sivrisinekler kan emici zararlı bir böcek türü olması nedeniyle insanlara rahatsızlık verir.Sivrisineklerin kan emmesinin nedeni ise insan kanından ihtiyaç duyduğu besinleri ve maddeleri karşılamasıdır özellikle dişi sivrisinekler insanların kanını emer.Sivrisinek kan emmek için insan vücuduna çıkar ve derisinden kanını emer.Emdiği yerde ise bir delik açtığı için o bölgede bir yara oluşur bu yara normal yaralardan farklıdır ve kaşınır.Sivrisinek ısırığına ne iyi gelir sorusundan önce sivrisinek ısırığından nasıl korunulur bu sorunun cevabı öğrenilmelidir.Sivrisinek ısırdığında neden o ısırılmış yer kaşınır bunun nedeni sivrisineğin o bölgedeki kanın pıhtılaşmasını engellemeye yarayan bir salgıyı emdiği yere bırakmasından dolayı olur.Peki yaz aylarının bu sorunu yani sinek ısırığına ne iyi gelir?

Sinek Isırığına Ne İyi Gelir

Tuz:Sinek ısırığı sonrasında kaşınmasının ve farklı bir yaranın oluşmasına neden olan şeyin sineğin salgıladığı bir madde neden olduğu için bu bölgeye biraz su döktükten sonra biraz tuz eklemek ve kuruyana kadar beklemek o bölgedeki sineğim salgısını tuzun emmesini sağlar ve bu sayede sinek ısırığı geçer.Kısacası sinek ısırığına tuz iyi gelir.

Buz:Birçok yaralanmada iyi geldiği gibi sivrisinek sokması sonrasında meydana gelen yara içinde buz koymak etkili bir yöntemdir.Sinek ısırığına buz koymak kaşıntıyı ve şişmeyi geçirir.

Sirke:Sirke birçok derde deva bir ekşi bir meyve suyudur.Sirke yapısı sayesinde sinek ısırığını geçirmede oldukça etkilidir.Sinek ısırığına bir pamuk ile sirke uygulamak sinek ısırığına iyi gelir.

Sinek Isırığını Geçirici Jeller:Sinek ısırığını kaşımak sinek ısırığının daha büyümesine ve şişmesine neden olur bu yüzden eczanelerde satılan sivrisinek ısırığını geçirici etkiye sahip ilaçları kullanabilirsiniz.

Bal:Bal çok faydalı bir yiyecektir ayrıca bal antibakteriyel özelliğe sahip olması nedeniyle sinek ısırığına iyi gelir.Sivrisinek ısırığına damlatılan bal çok iyi gelir.

Yağ:Eğer evinizde lavanta ve çay ağacı yağı gibi aromatik yağlar varsa çok şanslısınız çünkü bu yağları sinek ısırığına uygulamak çok etkilidir.

Poşet Çay:Poşet çayı demledikten sonra buz dolabına koyun ve soğuduktan sonra ısırığın üstüne koyun çünkü soğuyan çay antiseptik özellik kazanır ve bu sayede sinek ısırığına iyi gelir.Eğer poşet çay yoksa normal çayı soğuttuktan sonra bir pamuk yardımı ile uygulayın.

Limon:Limon asitli bir meyve olup anti bakteriyel özelliğe sahiptir bu sayede sinek ısırığına uygulandığında güzel sonuçlar verir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*