Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Sinüzite Ne İyi Gelir

Sinüzite Ne İyi Gelir

Sinüzit

sinüzite-ne-iyi-gelirSinüzite ne iyi gelir sorusundan önce sinüzit nedir neden olur sorusunun cevabını verelim. Sinüsler kafa ile yüz kemikleri arasında bulunur ve görevleri ise salgıladıkları enzim ile üst solunum yollarını temizlemektir. Sinüslerin iltihaplanması durumuna ise sinüzit diyoruz. Sinüzit Türkiye’de her yıl yaklaşık olarak 15 milyon kişiyi etkilemektedir. Sinüzit hastalığı kafada ve yüzdeki elmacık kemikleri bölgesinde ağrı,burun tıkanması ve burun akıntısının renginin normalden farklı olması gibi belirtiler gösterir. Sinüzit genellikle bir virüs nedeni ile olur. Ayrıca sinüzit genellikle mukus akışını engelleyen rahatsızlıklar nedeni ile olur. Burun eti,büyümüş geniz eti,burunda bir hasarı olanlar,nefes almada zorlanılacak rahatsızlıklara sahip olmak,buruna darbe almış kişilerde sinüzitin görülme olasılığı artar. Peki ya bu Sinüzite Ne İyi Gelir ?yani sinüzit nasıl geçer ?İşte Cevapları:

Sinüzite Ne İyi Gelir

A vitamini

A vitaminiBu vitamini almak mukoza oluşması için ve sağlıklı bir mukoza için çok önemlidir. A vitamini sinüzite ne iyi gelir sorusuna verilebilecek güzel cevaplardan bir tanesidir. Peki ya A vitamini nelerde bulunur?Yoğurt ,kabak ,domates, havuç, yumurtanın sarısı gibi yiyeceklerde bulunur. A vitamini sinüzitin yayılması ve ilerlemesini durdurur.

C Vitamini

c-vitamini

Sinüzite neden olan ve sinüzitin azmasını sağlayan grip gibi üst solunum rahatsızlıklarının oluşmasını etkiler ve sinüzite ne iyi gelir sorusuna cevaptır. C vitamimi sinüzite tam geçirmez fakat sinüzitin olmasını engeller.

 

Zencefil

ZencefilZencefil çok yararlı bir yiyecektir ve sinüzit’ün neden olduğu ağrıyı azaltmaya yardımcı olması da zencefilin yararlarından biridir ve sinüzit olan kişilere önerilmesi gereken şifalı bir yiyecektir.

 

Acı Biber

acı-biber

Acı biber tüketmek sinüslerinizin açılmasında etkilidir. Zaten sinüzitin olmasına sebep olan en önemli nedenlerden birisi sinüslerin tıkanmasıdır ve bu sorunu çözmek sinüzit nasıl geçer sorusuna güzel bir cevaptır bu cevapta acı biberdir. Acı biber yediğiniz zaman burnunuzun aktığını görürsünüz bu acı biberin sinüzite iyi geldiğine işarettir.

Buhar Banyosu

sinüzit-buhar-banyosu

Buhar sinüs tedavisinde ağrıyı azaltır ve sinüzite ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından biridir. Hafif hafif kaynayan suya 2 tatlı kaşığı kadar kurutulmuş papatya atın sonrasında kaynayan suyu bir leğene doldurun ve kafanıza bir havlu örtün buharın üstünde nefes alın. Her gün düzenli olarak yapın. Ayrıca bulunduğunuz ortamında nemli olmasını sağlayın.

Sarımsak

sarımsak-sinüzite-iyi-gelir

Sarımsak  antioksidan özellik taşıdığından solunum yoluna zarar veren hastalıklardan özellikle de iltihaplardan korur ve bu sayede sinüzite neden olan ve ya tetikleyen birçok şeyi ortadan kaldırır. Sarımsak kokuyor gibi bahanelere sığınmayın ve düzenli olarak sarımsak tüketin. Sinüzit hakkında daha çok bilgi almak için sinüzit nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

3 yorum

  1. Bir sinüzit hastası olarak önemle belirtebilirim ki, sinüzite en iyi gelen yiyecek acı biberdir. Acı biber sinüzitle beraber özellikle kış aylarında görülen soğuk algınlığı, grip vb. hastalıklara da oldukça iyi gelmektedir.

  2. Mehmet Dönmez

    Sinüzite ne iyi gelir hakkında okuduğum tüm yazılarda papatyalı buhar banyosu yönteminin sinüzite iyi geldiğini gördüm bu arada yazınız çok yararlı teşekkürler.

  3. Acı biber yediğimde burnumun açıldığını ve aktığını fark ettim sonra araştırdım acı biber sinüsleri açıyormuş bu nedenle burun akıyormuş. Bu yüzden sinüziti olanlar acı biber etkili bir yöntem yani sinüzite ne iyi gelir sorusuna cevap olarak acı biber seçeneğini verebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*