Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Unutkanlığa Ne İyi Gelir

Unutkanlığa Ne İyi Gelir

Unutkanlık

Unutkanlığa ne iyi gelir sorusundan önce unutkanlık nedir sorusunu cevaplamak gerekiyor.Yoğun stres,yorgunluk,şehir yaşamı gibi şeyler unutkanlığa sebep olabilir.Unutkanlık özellikle öğrenciler için çok rahatsız edici olabiliyor.Anahtarlarımızı bıraktığımız yeri,hocanın söylediği şeyleri,telefon numaralarını,adresleri gibi birçok şeyi unutabiliyoruz.Unutkanlığa zihni daha çok çalıştıran besinler ile engel olabilirsiniz.Peki ya bu unutkanlığa ne iyi gelir.İşte unutkanlığa ne iyi gelir sorusunun cevapları;

Unutkanlığa Ne İyi Gelir

1-)Omega-3 bakımından zengin olan yiyecekler unutkanlığa çok iyi geliyor.Omega-3 içeren yiyecekleri düzenli olarak tüketirseniz unutkanlık probleminin başınıza bela olmasından kurtulursunuz.Peki ya bu unutkanlığa iyi gelen besinler nelerdir işte cevaplar;

omega3

1.1-)Somon,uskumru ve ton balığa omega-3 içeren yiyecekler olmasından dolayı unutkanlığa ne iyi gelir sorusuna iyi cevaplardır.

somon

1.2-)Ceviz omega-3 yağ asidi bakımından zengin bir yiyecektir.Halk arasında da zihne iyi geldiği söylenir.Günde 3-4 tane tüketmeniz yaşlılık da hafıza bakımında zorlanmamanızı sağlar.

ceviz

1.3-)Günde bir çay kaşığı keten tohumu tüketmek hafızanızın daha iyi olmasını sağlar.Bu sayede unutkanlığa ne iyi gelir sorusuna verilebilecek cevaplar arasında yerini alır.

keten-tohumu

2-)Kuru yemişler E vitamini yönünden zengin yiyeceklerdir.E vitamini unutkanlığa iyi gelir.Bu yüzden günlük bir avuç kuru yemiş tüketmeniz unutkanlığa karşı çok önemlidir.Özellikle uzmanlar unutkanlığa ne iyi gelir sorusunu duyunca cevap olarak öncelikle kuru yemiş öneriyorlar.

kuruyemiş

3-)Tahıllar beyin için önemli bir antioksidan olan E vitaminini içerirler.Bu yüzden günlük bir tabak tahıl tüketmeniz unutkanlığa bire birdir.Her şeyi yerinde ve kararında tüketmek gerekiyor azı karar çoğu zarardır.

tahıllar

4-)Egzersizlerde unutkanlığa iyi gelir Atatürk’ün sözü(Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur)buna doğru bir örnektir.Düzenli olarak spor yapan kişiler pek fazla unutkanlık problemi yaşamıyor.

egzersiz

5-)Biberiye hafızaya iyi gelen karnosik asit bakımından zengin bir bitkidir.Bu özelliği ile unutkanlığa ne iyi gelir denince uzmanların önerdiği yöntemler arasında yerini alıyor.

biberiye

6-)Yaban mersini unutkanlığa ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan biridir.Yaban mersini oksidatif strese çok iyi geldiğinden yaşlanma nedeniyle olan unutkanlığa çok iyi gelir.

yaban-mersini

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

3 yorum

  1. bu sayılanları biz çocuğa yediriyoruz, b 12 si azalmasın diye. Yaşlandıkça durum biraz daha değişiyor. Yaşlanınca beslenmekten çok zihin egsersizleri yapmak lazım

  2. 2 sene önceye kadar unutkanlık sorunum vardı, uzak geçmişi hatırlayabiliyordum ancak yakın geçmişi unutuyordum. Artık her gün düzenli olarak sabah sporumu yapıyorum, akşam yemeğinden sonra yarım saatlik yürüyüşe çıkıyorum.
    Ceviz ve Fındık bol tüketiyorum, unutkanlık sorunum kalmadı.

  3. ilginç ve bilgilendirici bir çalışma olmuş yanlız bende şöyle birşey duydum günde 1 dal sigara beyin hücrelerini etkişediği için unutkanlığa iyi geliyormuş ne kadar doğru bilemiyicem tabi 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*