Son Haberler
Anasayfa / Zayıflama / Kaç Kalori / 1 Tabak Makarna Kaç Kalori

1 Tabak Makarna Kaç Kalori

makarna-kac-kaloriHerkesin severek tükettiği özellikler öğrencilerin vazgeçilmezi olan makarna kaç kaloridir bu sorunun cevabını kilosuna dikkat etmeye çalışan herkes merak etmektedir. Makarna ekmek türündeki besinlerden bir tanesidir peki ya 1 tabak makarna kaç kaloridir? Makarna karbonhidrat bakımından zengindir ve bunun yanında tüketen kişinin kan şekerini yükseltmektedir bu nedenle diyabet hastalarının çok tüketmemesi gereken bir besindir. Peki ya 1 tabak makarna kaç kaloridir. Makarna yapılırken içerisine katılan yağ miktarı, salça miktarı ve benzeri yan ürünler makarnanın kalori oranının yükselmesine neden olur. Bir tabak dolusu makarna yani 200 gram sade makarna 335 kalori civarındadır. Makarnanın içerisine atılan yağ ve salça gibi yan maddeler nedeniyle makarnanın kalori değeri artar. Peki ya 1 tabak salçalı makarna kaç kaloridir?

1 Tabak Salçalı Makarna Kaç Kalori

Makarnanın en düşük kaloriye sahip olanı sade olarak pişirilen makarnadır çünkü salça eklendikten sonra makarnanın kalorisi oldukça fazla artmaktadır. 1 tabak dolusu salçalı makarna yaklaşık olarak 200 gram salçalı makarna 650 kaloridir.

1 Tabak Domatesli Makarna Kaç Kalori

Domates ile hazırlanmış makarnanın kalorisi salçalı makarnaya oranla daha düşüktür çünkü salçanın yapımında birçok domates kullanılır ve bu domateslerin konsantre hali olduğu için ve içerisinde birçok yan madde içerdiği için daha yüksek kaloriye sahiptir. 1 tabak domatesli makarna yaklaşık olarak 200 gram makarna 510 kaloridir.

1 Tabak Fırında Makarna Kaç Kalori

Son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlayan fırında makarna kaç kaloridir bunun cevabını birçoğumuz merak ediyoruz. Fırında makarna yapılırken içerisine bolca yağ atılmaktadır bu nedenle kalorisi biraz yüksektir. Yaklaşık olarak 200 gram fırında makarna 279 kalori civarındadır.

1 Tabak Kepekli Makarna Kaç Kalori

Kepekli makarna diğer makarna türlerine göre kilosuna dikkat eden kişiler için daha uygundur. Kepekli makarna  tüketmek sağlık açısından ve kilo açısından normal makarnaya göre daha gereklidir. 1 tabak kepekli makarna yaklaşık olarak 200 gram kadar yağsız kepekli makarna 222 kaloridir.

1 Tabak Yoğurtlu Makarna Kaç Kalori

Yoğurlu makarna içeriği nedeniyle karbonhidrat, protein ve yağı bulundurmaktadır. Peki ya 1 tabak yoğurtlu makarna kaç kaloridir? 1 tabak yoğurtlu yağlı makarna yani yaklaşık olarak 200 gram yoğurtlu makarna 466 kaloridir.

1 Tabak Tereyağlı Domatesli Makarna Kaç Kalori

Tereyağ ülkemizin önemli lezzetlerinden bir tanesidir ve sık sık kullanılmaktadır özellikle hamur işlerinde, mantıda ve makarnada kullanılmaktadır. Peki ya 1 tabak tereyağlı domatesli makarna kaç kaloridir. 1 tabak tereyağlı domatesli makarna yaklaşık olarak 200 gram kadar tereyağlı domatesli makarna 460 kaloridir.

1 Tabak Kıymalı Makarna Kaç Kalori

Ülkemizde en çok sevilen makarna türlerinden bir tanesi olan kıymalı makarna kaç kaloridir bunun cevabını kilosuna dikkat etmeye çalışan bizler oldukça merak ediyoruz. Bir tabak kıymalı makarna yaklaşık olarak 200 gram kıymalı makarna 200 kaloridir.

Ton Balıklı Makarna Kaç Kalori

Makarna oldukça farklı şekillerde pişiriliyor ve tüketiliyor fakat en sağlıklısı ve en lezzetlisi şüphesiz ton balıklı olanıdır. Peki ya ton balıklı makarna kaç kaloridir. Bir tabak dolusu ton balıklı makarna yani 200 gram ton balıklı makarna 170 kaloridir.

Peynirli Makarna Kaç Kalori

Makarnanın yanında veya direkt olarak içine eklenmiş şekilde tükettiğimizi peynirli makarna kaç kalori bu soruyu kilosuna dikkat etmeye çalışan birçok kişi merak etmektedir peki ya peynirli makarna kaç kaloridir? Beyaz peynirli yapılmış makarnanın 100 gramı 193 kaloridir.

Karbonhidrat kilo aldırır mı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*