Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / 20 lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer

20 lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer

20 lik Diş Ağrısı 

yirmilik diş20 lik diş ağrısı nasıl geçer sorusundan önce 20 lik diş nedir sorusunun cevabını verelim.Yirmi yaşına kadar genelde hiç alakalı olmadığımız bu konu yirmili yaşlara yaklaşınca hepimizi alakadar eder.Üçüncü azı dişleri olarak 16 yaşından sonra çıkmaya başlayan dişler bizim yirmilik dişler imizdir.20 lik dişler dişlerimizin en sonundan çıkar ve bir azı dişidir.20 lik diş çürümeye en yatkın dişlerden bir tanesidir.20 lik diş çıkarken diş etlerini yararak çıktığı için ağız temizliğine dikkat etmeliyiz.Halk arasında gömülü diş diye ifade edilirler.Yirmilik dişler çok problem oluşturduğundan diş hekimleri tarafından alınması önerilir.Peki ya bu 20 lik diş ağrısı nasıl geçer?

20 lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş Temizliği:Dişler temiz tutulmalıdır.Yirmilik diş çıkana kadar sürekli temizlenmelidir.Aksi halde çürük oluşumuna sonradan çıkması nedeni ile yatkındır.

Soğuk Kompres:Şişlik oluştu ise soğuk kompres yapılmalıdır.20 lik dişler diş etini yararak çıkar ve bu nedenle bir şişlik ve buna bağlı bir ağrı yapabilir bundan kurtulmak için soğuk kompres yapılabilir.

Karanfil Yağı:Çürük oluşumu varsa karanfil yağı pamuk ile sürülür.Karanfil yağı çürük oluşumunu ortadan kaldırır ve 20 lik diş ağrısına iyi gelir.

Muayene:Dişinizde çok ağrı varsa yirmilik dişleriniz diğer dişlerinizi zorluyor olabilir bunun için hemen doktora gitmelisiniz.Doktor 20 lik dişin diğer dişlerinizi zorlaması durumunda ameliyat ile 20 lik dişi çıkartır.

Sarımsak:20 lik dişlerin çıkması nedeni ile o bölgede bir iltihaplanma olabilir bundan kurtulmak için o bölgeye ezilmiş sarımsak uygulamak gerekir.Sarımsak antibiyotik özelliği ile 20 lik diş nedeni ile olan iltihabı ortadan kaldırır.

Apse:Yirmilik  dişleriniz çıkarken ödem oluşabilir.Ödem dişlerdeki enfeksiyonun diş etine sıçrayarak apse oluşturabilir bunun için doktora gidin.

Kısacası yirmilik diş çıkartmak biraz sancılıdır bunun için doktora gitmenizde fayda vardır.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*