Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / Adaçayının Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Adaçayının Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Adaçayının Faydaları

adacayinin-faydalari-ibrahim-saracogluİbrahim Saraçoğlu ülkemizde tanınmış bilim adamlarından bir tanesidir ve verdiği birçok kür ile insanları rahatsızlıklarından kurtarıyor. Adaçayının faydaları İbrahim Saraçoğlu ‘na göre nedir bu sorunun cevabını birçoğumuz merak ediyoruz. Çünkü İbrahim Saraçoğlu başarılı bir kimyager ve aynı zamanda bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri hakkında uzun yıllar araştırmalar ve çalışmalar yapmış bir insandır. Bildiğiniz gibi şifalı bitkilerden bahsedilirken en çok adaçayı bitkisini duymuşunuzdur bunun nedeni ise adaçayının yüzyıllar boyunca insan sağlığı için kullanılmış ve birçok rahatsızlık için olumlu etkiye sahip olması sayesindedir. Peki ya adaçayının faydaları İbrahim Saraçoğlu’na hangileridir?

Adaçayının Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Faranjit: İbrahim Saraçoğlu adaçayının faydaları arasında en önemli olan faydasının faranjite iyi gelmesi olduğunu söylüyor. Faranjit yaygın rahatsızlıklardan bir tanesi ve ayrıca oldukça rahatsız edici bir hastalık bu nedenle insanlar bu rahatsızlıklardan kurtulmaya çalışıyor İbrahim Saraçoğlu faranjit için en etkili yöntemin adaçayı ile gargara yapılması olduğunu söylüyor. Adaçayı uygulaması için öncelikle kaynayan bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı kadar taze adaçayı ve bir poşet adaçayı 10 dakika kısık ateşte kaynatılır ve ardından süzülür. Bu ile yatmadan önce boğaz gargara yapılır. Bu uygulama düzenli olarak her gün yapılır. Hazırladığınız adaçayı suyu 3 gün kadar kullanılabilir ve 3 gün sonra taze olarak yapmalısınız.

Bademcik İltihaplanmaları: Faranjitte olduğu bademcik iltihaplanmalarında oldukça etkilidir. Aynen faranjit için kullanıldığı gibi kullanılır. Ayrıca adaçayını gargara haricinde içerek de tüketebilirsiniz.

 

Ağız Kokusu: İbrahim Saraçoğlu adaçayının faydaları arasında ağız kokusunu gidermesi olduğunu söylüyor bunun için Adaçayı gargarası çok etkilidir. Bu uygulama için kaynayan bir bardak su içerisine bir tatlı kaşığı kadar adaçayı atılır ve 10 dakika kısık ateşte kaynatılır ardından ise süzülür. Ortaya çıkan su ılıdıktan sonra gece yatmadan önce gargara şeklinden kullanılır.

Öksürüğünüzü Engeller: İbrahim Saraçoğlu çok sık öksürüyorsanız adaçayının öksürük için tam bir engelleyici olduğunu söylüyor.

Dişlerinizi Beyazlatır: İbrahim Saraçoğlu adaçayının faydaları arasında demlendikten sonra diş fırçası ile dişleri fırçalayınca dişlerin beyazladığını söylüyor.

Soğuk Algınlığı ve Grip:  Adaçayının faydalarından bir diğeri ise grip ve soğuk algınlığına iyi gelmesidir. Uygulama olarak gece yatmadan önce boğaz gargara yapılır ve gün içinde tüketilebilir.

Antibiyotiktir: Bitkilerin arasında suya antibiyotik özelliğini aktarabilmesi açısından en etkili bitki adaçayıdır.Birçok bitkide antibiyotik özellik vardır fakat bu bitkilerin antibiyotik özelliğinin suya geçmesi hiçte kolay değildir fakat adaçayı suya antibiyotik özelliğini kolayca bırakabilir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*