Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir

Ağız Kokusu

ağız-kokusuAğız kokusu toplum içindeki iletişimde insanları olumsuz etkileyen bir problemdir.Ağız kokusunu gidermek için öncelikle problemin neden kaynaklandığını bilmek gerekiyor.Bunun için doktora gitmek gerekiyor.Ağız kokusu ağız içindeki problemler,mide problemleri ve diğer sağlık sorunları nedeni ile olabiliyor.Ağız kokusuna ne iyi gelir sorusunun cevabı ise şöyledir;

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir

Aç Kalmayın

aç-kalmak

Aç kalmaktan kaynaklanan ağız kokusu ise düzenli beslenmek aç kalmaya bağlı olan ağız kokusuna ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından biridir.Kısacası çok uzun süre aç kalmamaya dikkat edin.

 Diş İpi Kullanın

diş-ipi

Diş arasında kalan yemekler nedeni ağız kokusu oluşabilir.Bu nedenle dişlerinizi düzenli olarak yemeklerden sonra fırçalamak,diş ipi kullanmak gibi yöntemler ağız kokusuna ne iyi gelir sorusuna iyi cevaptır.

Ağız Temizliğine Dikkat Edin

ağız-temizliği

Ağız içerisindeki problemler nedeni ile ağız kokusu oluşuyor olabilir.Bunun için ağız temizliğine dikkat etmelisiniz.Dişlerinizi düzenli fırçalamalısınız,dilinizi fırçalamalısınız,diş ipi kullanmalısınız gibi kurallara özen göstermelisiniz.

Bol Su Tüketin

su-içmek

Tükürük kaynaklı bir ağız kokusuna sahip olabilirsiniz bunun için bol su içmek çok önemlidir.Bu neden ile ağız kokusuna ne iyi gelir sorusuna bol su içmek cevap olabilir.

Karanfil Çözüm Olabilir

karanfil diş ağrısına iyi gelir

Karanfil ağız kokusunu geçirmede çok etkili bir yiyecektir.Yanınızda karanfil taşımak ağız kokusundan kısa süreli de olsa kurtulmanızı sağlar.

Yediklerinize Dikkat Edin

sebzeler

Sindirilmesi zor yemekler tüketilmesi sonucunda mideniz bu yiyecekleri sindirememiş olabilir.Bunun için sindirimi kolay yemekler tüketmelisiniz örnek vermek gerekirse sebzeler vb dir.

Sakız Çiğneyin

çinkolu-sakızlar

Çinko içeren sakızlar uzmanlara göre ağız kokusunun giderilmesinde çok etkilidir.

Gargara Yapın

ağız-gargara-ermek

Akşam yatmadan önce ağzınızı ağız temizleyici gargaralar ile gargara etmelisiniz bu sabahları olan ağız kokusunu engeller.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*