Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / Ahmet Maranki / Ahmet Maranki Basur Tedavisi

Ahmet Maranki Basur Tedavisi

ahmet-marank-basur tedavisiAhmet Maranki basurun ülkemizde en sık görülen bir rahatsızlık olduğunu ve basur tedavisinin mümkün olduğunu söylemektedir. Basur ülkemizde çok görülen rahatsızlıklardan bir tanesidir ve basur kişilerin doktora gitmekten çekindiği bir hastalıktır fakat basur rahatsızlığı çekenler vakit kaybetmeden bir doktora giderek bu rahatsızlığın tedavisini olmanın yanında bir daha olmaması için yapması gerekenleri öğrenmesi mümkündür bu nedenle basur rahatsızlığı şikayeti olanlar vakit kaybetmeden doktora gitmelidir. Ahmet Maranki basur rahatsızlığının makat bölgesindeki toplardamaların varisleşmesine bağlı olarak ortaya çıkan sorunlara verilen genel ad olduğunu söylemektedir. Ahmet Maranki basurun kronik kabızlık, çok fazla ıkınma gibi yanlış tuvalet alışkanlığı, hareketsiz yaşam tarzı sürmek, lifli gıdaları az tüketmek, kronik ishal, aşırı kilolu olmak, hamilelik, sürekli ağır kaldırmak, 50 yaş üzeri olmak, anal ilişki gibi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıktığını ve basur tedavisi olan kişilerin bu nedenlere karşı dikkatli olunmasının gerekliliğini vurgulamaktadır. Ahmet Maranki basur tedavisi için önerdiği uygulamanın eksiksiz olarak uygulanması durumunda basurdan kurtulmanın mümkün olduğunu söylemektedir peki ya basur tedavisi nasıl yapılır?

Ahmet Maranki Basur Tedavisi

1. Kür

Bu kür basur tedavisinde oldukça etkilidir bu kürü yapmak için 4 bardak soğuk suya 4 tatlı kaşığı kadar küçük parçalara ayrılmış atılır sonrasında 8 saat evin bir köşesinde bekler. Bekleme süresinin sonunda süzülür ve o gün tüketilir. Bunun yanında çoban çantası kaynatılır ve sonrasında ortaya çıkan su soğuduktan sonra bu suyla basur bölgesine pamuk yardımı ile uygulanır.

2.Kür

Bir bardak kaynar suya 10 gram kara üzümün yaprağını atın ve 10 dakika kadar demlendikten sonra süzülerek günde iki bardak kadar tüketilir.

3. Kür

Semizotunu güzelce lapa halini alacak şekilde pişirdikten sonra soğumaya bırakılır ve soğuyunca bu lapa bölgeye uygulanır.

4. Kür

 

Saf ve kaliteli bir zeytin yağı güzelce ısıtıldıktan sonra sabah aç karnına 50 gram içilir. Bu uygulama 2-3 gün uygulanır.

5. Kür

Bir bardak kaynar suya bir tutam kadar taze doğranmış maydanoz attıktan sonra 7 dakika kaynatın ardından bu 20 dakika kadar bekledikten sonra yani demlendikten sonra basur olan bölgeye uygulanır.

Kuşburnu Kürü

Kuş burnun güzelce lapa şeklinde pişirilir ve ardından dinlenmeye bırakılır. Sonrasında bir avuç kadar ele alınır ve makata konur. 20 dakika kadar bekletildikten sonra bölgeyi ılık suyla temizleyin.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*