Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / Ahmet Maranki / Ahmet Maranki Elma Sirkesi

Ahmet Maranki Elma Sirkesi

Elma Sirkesi

ahmet-marank-elma-sirkesiElma sirkesinin birçok faydası var bunu çoğumuz biliyoruz fakat marketlerde ve benzeri yerlerde satılan elma sirkelerinin doğal olmadığının da farkındayız. Bu nedenle en güvenilir ve doğalı kendi ellerimizle hazırladığımız elma sirkesidir. Ahmet maranki elma sirkesini evde yapmanın çok basit ve doğal olduğunun altını çiziyor. Elma sirkesi elma üzerinde uygulanan bir kaç basit işlem ve bekleme ile elmanın fermantasyona uğraması ile oluşan bir şifalı maddedir. Elma sirkesi gibi birçok sirke uzmanlar tarafından sıkça önerilmektedir bu durum son zamanlarda iyice yaygınlaşmış olsa da elma sirkesinin geçmişi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Peki ya elma sirkesini evde nasıl yaparız , Ahmet Maranki elma sirkesi nasıl yapılır sorusunun cevabını verdi işte cevabı;

Ahmet Maranki Elma Sirkesi Yapımı

Ahmet Maranki insan ph’sına en uygun meyvelerden bir tanesinin elma olduğunu söylüyor. Ahmet Maranki herkesin düzenli olarak elma tüketmesinin gerekliğini vurgulamaktadır. Elma sirkesi yapımı için Ahmet Maranki tabi elma olması gerektiğini söylüyor. Tabi elma derken elmanın olması gereken yapıda yani devşirme olmayan doğal yapısı ile oynanmamış elma olması gerekiyor. Ahmet Maranki elma sirkesi yapımında elmanın içi değil kabuğu ile yapıldığını söylüyor. Ahmet Maranki elma sirkesi için öncelikle 3 tane tabi yani doğal elmanın kabukları soyulur ardından bir cam kavanozun içerisine 1 litre alkali su konur ve ardından elmanın kabukları eklenir. Sonrasında tabi bulgur konulur yani siyaz bulgur sonrasında bir avuç nohut konulur. Sonrasında yarım çay bardağı kadar esmer şeker eklenir. Son olarak bir tülbent ile kavanozun üstü örtülür ve bir lastik ile bu tülbent sabitlenir. Her gün tahta kaşıkla bir kez karıştırılır. Bu 21 gün boyunca beklemelidir bu 21 gün boyunca her gün bir kez karıştırılması gerektiğini unutmayınız.

Nasıl Kullanılmalıdır 

Ahmet Maranki elma sirkesinin nasıl uygulanmalıdır sorusuna karşı şu cevabı vermektedir? Elma sirkesi olduktan sonra sabah akşam olmak üzere günde iki kez bir bardak sıcak suyun içerisine bir çorba kaşığı kadar elma sirkesi eklenmesini ve ardından sabah ve akşam içilir.

Ahmet Maranki Elma Sirkesinin Faydaları

Cilt

Elma sirkesi birçok cilt sorununda etkili ve doğal bir uygulamadır. Elma sirkesi güneş lekeleri, sivilceler, akne, siğil, böcek ısırması, yaşlılık lekeleri gibi sorunlarda oldukça etkili bir maddedir. Cildin ph’ını düzenleyerek kişinin cildinin ne çok yağlı neden çok kuru olmasını engeller. Tırnak mantarı ve kepeğe iyi gelir.

Temizlik

Yediğiniz yiyeceklerdeki kimyasal maddeleri uzaklaştırmak için sirke çok etkili ve kolay bir yöntemdir. Bu yöntemde meyveler veya sebzeler biraz sirke eklenmiş suda bekletildikten sonra durularak tüketilirse kimyasal maddelerden kurtulursunuz.

Saçlar

Saçları yıkadıktan sonra elma sirkesi uygularsanız saçlarınıza hacim ve parlaklık kazandırır.

Ağız Sağlığı

Ağız kokusu varsa elma sirkesi birebirdir. Elma sirkesi ile gargara yaptığınızda ağız kokusu ortadan kalkar. Ağzın sirke ile gargara yapılması ile diş eti ve ağız yaralarından kurtulursunuz.

Güneş Yanıkları

Güneş yanıklarında elma sirkesi biçilmiş kaftandır. Bu uygulama için sirkeyi su ile seyreltin. Ardından temiz ve cilde uygun bir bez bu su ile ıslatıldıktan sonra yanık olan bölgelerin üstüne konulur. Bu uygulama yanma ve batma hissini ortadan kaldırır.

Zayıflama

Ahmet Maranki Elma Sirkesinin zayıflatıcı etkiye sahip olduğu söylemektedir. Bu uygulama için sıcak suyun içerisine bir çorba kaşığı kadar sirke konulur ve ardından günde bir veya iki kez içilir.

Grip, Nezle ve Boğaz Enfeksiyonu

Grip nezle veya boğaz enfeksiyonu durumundan içilerek uygulanmalıdır.

Kolesterol

Ahmet Maranki elma sirkesinin kolesterolü düşürücü etkisinin olduğunu söylüyor.

Tansiyon

Elma sirkesi üzerinde yapılan klinik incelemeler ile tansiyonu düşürücü etkiye sahip olduğu saptanmıştır.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*