Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / Ahmet Maranki / Ahmet Maranki Saç Dökülmesi

Ahmet Maranki Saç Dökülmesi

ahmet-marank-sac-dokulmesiÜlkemizde birçok kişinin ortak sorunlarından bir tanesi olan saç dökülmesi özellikle saçlarını dış görünümlerinin bir parçası olarak gören insanları oldukça rahatsız etmektedir. Ahmet Maranki saç dökülmesi durumunun herkes de günlük olağan bir durum olduğunu ve normal bir kişide günde 100-140 tel arası saç dökülmesi durumunun normal olduğunu vurgulamaktadır. Ahmet Maranki saç dökülmesi sorununun birçok neden ile ortaya çıkabileceğini söylüyor bu nedenler beslenmedeki yetersizliklerin varlığı, günümüzdeki birçok hastalık altında yatan neden olan stres, kullanılan bazı kozmetik ürünleri, genetik yatkınlık, birden çok kilo kaybı ve şok diyeti, hormonal sorunlar (troid hastalıkları, hamilelik, menepoz, doğum kontrol hapları gibi hormonal nedenler), kullanılan bazı ilaçların yan etkileri, yaşın ilerlemesi, ağır bir travma geçirmek, erkek tipi saç dökülmesi yani androjen hormonlarının genetik olarak neden olması , saçkıran, demir eksikliği ve bazı hastalıkların sonuçları gibi nedenler ile ortaya çıkan saç dökülmesi sorunlarında Ahmet Maranki birçok öneride bulunmaktadır. Peki ya Ahmet Maranki saç dökülmesi için ne öneriyor ?

Ahmet Maranki Saç Dökülmesi

Ahmet Maranki saç dökülmesi sorununda kendinin geliştirdiği 11 çeşit yağdan meydana gelen bir saç bakım ürününün olduğundan bahsediyor. Ahmet Maranki  saç dökülmesi için geliştirdiği bu üründe en önemli olan maddenin sarımsak yağı olduğunu vurgulamaktadır. Ahmet Maranki saç dökülmesi için geliştirdiği bu ürün içerisindeki sarımsak yağının ülkemizdeki en iyi sarımsakların yetiştiği taş köprüde yetişen sarımsakların yağından yapılmaktadır. Ahmet Maranki sarımsak yağının sarımsağın aksine çok kokan bir şey olmadığının altını çiziyor. Ahmet maranki saç dökülmesinde bir diğer önemli yağın çam yağı olduğunu vurguluyor. Ahmet Maranki saç dökülmesi için önerdiği saç bakım kürünün içerisindeki yağların sarımsak yağı, çam yağı, havuç yağı, zeytinyağı, ısırgan yağı, badem yağı, biberiye yağı gibi yağların olması gerekliliğini vurgulamaktadır. Peki ya Ahmet Marankinin önerdiği bu kür evde nasıl yapılır ?

Saç Çıkarma ve Saç Dökülmesini Önleme Kürü

Malzemeler 

 1. Sarımsak Yağı (Ana Madde)
 2. Çam Yağı (Ana Madde)
 3. Isırgan Yağı
 4. Havuç Yağı
 5. Zeytin Yağı
 6. Badem Yağı
 7. Biberiye Yağı

Bu yağlar eşit miktarda olacak şekilde bir kabın içerisinde sırasıyla konulur. Ardından güzelce karıştırılır veya bir şişeye koyduktan sonra ağzını kapatın ve güzelce çalkalayın. Ortaya çıkan bu saç çıkarma ve saç dökülmesini engelleyici yağ karışımını Ahmet Maranki’nin önerdiği uygulama yöntemi olan friksiyon yöntemiyle saçlara masaj yaparak yedirin. Bu yağ karışımından çok fazla sürmemeye ve saçlara uygularken çok bastırmamaya özen gösteriniz. Bu uygulamayı her gün gece yatmadan önce uygulayın ve ardından bir bone takarak uyuyun. Sabah kalktıktan sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu uygulamayı ilk hafta her gece yatmadan önce bir kez yapın ve sabah yıkayın. 2. hafta iki günde bir kez uygulayın. 3. hafta olduğunda ise üç günde bir kez yapın. 4. haftaya geçildiğinde ise haftada bir kez yapılmalıdır ve 2 ay doluncaya kadar haftada bir kez yapılmalıdır. Bu uygulamayı Ahmet Maranki’nin önerdiği şekilde kullanırsanız saç çıkarma ve saç uzaması mümkündür. Ahmet Maranki bu uygulama ile saç çıkarma, saç uzatma ve saç dökülmesini engellemenin mümkün olduğunu söylüyor.

Saçların Dökülmesini Engellemek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

 • Günümüzde birçok rahatsızlığın altındaki neden olan stresten kaçınmalıyız.
 • Bilmediğimiz ve kalitesinden emin olmadığımız saç bakım ürünlerinden uzak durmalıyız ve mümkünse saçlara çok fazla kozmetik ürün uygulamamalıyız.
 • Birçok rahatsızlığın önemli nedenlerinden bir tanesi olan dengesiz beslenme durumundan uzak durmalıyız.
 • Saçların temizliğine ve sağlığına dikkat etmek için uğraşmalıyız mümkünse saçlarımızı uzman kişilerden destek alarak bakımını yapmalıyız.
 • Saçı her gün yıkamaktan uzak durmalıyız özellikle aşırı kireçli su ile yıkanan saçlar zarar görmektedir. Bunun yanında saçlara fazla ısı uygulamamalıyız yani fön makinesi ile saçlara zarar vermekte kaçının.
 • Demir eksikliği durumundan şüpheleniyorsanız bu sorunu ortadan kaldırmalısınız. Demir Eksikliğine ne iyi gelir yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
 • Alkol ve sigaradan uzak durmak saçların sağlığı açısından çok önemlidir.
 • Protein alımını arttırmalıyız.
 • Jöle gibi saç şekillendiricilerden uzak durunuz.

Bu önerilere dikkat ederek saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz ayrıca Ahmet Maranki’nin yağlardan yapılan uygulamasını yaparak saç çıkarma ve saç uzatma mümkündür ayrıca bu uygulama saç dökülmesini engeller.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*