Son Haberler
Anasayfa / İlaçlar / Apranax Plus 20 Film Tablet

Apranax Plus 20 Film Tablet

Apranax Nedir

Etkin madde olarak her tabletinde 550 mg naproksen sodyum ile 30 mg kadar fosfat içeren Apranax plus nedir ve ne için kullanılır? Apranax antienflamatuar yani iltihap giderici  ve Non steroidal antienflamatuar ilaçlar gurubunda yer alan ateş düşürücü özelliğe sahip bir ilaçtır. Etkin maddesi kodein çok etkili bir ağrı kesici maddedir. Apranax plus eczanelerde 10 tablet ve 20 tablet şeklinde satılmaktadır.

Apranax Ne İçin Kullanılır – Apranax Ne İşe Yarar

  • Travma ve benzeri durumlar nedeniyle doğan eklem kıkırdağın harap olması, ağrı ile kabiliyet kaybıyla kendini gösteren eklem iltihabı durumunda kullanılır.
  • Omurgada ortaya çıkan ankilozan spondilit yani iltihaplı eklem romatizmasında
  • Ayak ile el eklemlerinde ortaya çıkan ağrının eşlik ettiği eklem iltihabında
  • Akut yani kısa süreli kas kemik ağrılarında
  • Kadınların regl dönemlerinde ortaya çıkan ağrılarda
  • Cerrahi yada ortopedik operasyonlarda ağrı kesici olarak uygulanır.
  • Bağ dokusu ile eklem kıkırdağında ortaya çıkan şiddetli ağrı (proteinin parçalanmasında ortaya çıkan soruna bağlı ağrı) da ağrı kesmek ve iltihabı gidermek için kullanılır.

Apranax Nasıl Kullanılır

Apranax doktor önerisi ile kullanılan bir ilaçtır ve eczanelerde reçeteli olarak satılır.  Apranax ile tedaviye başlangıçta günlük bir tablet olarak kullanılır. Tedavi sürerken ise 1-2 tablet şeklinde kullanılmaktadır. Apranax günde en fazla 2 tablet olarak kullanılmalıdır apranax günde 2 tabletten fazla kullanılmamalıdır. Apranax önerilen dozu kullanmayı unuttuysanız kesinlikle çift doz almayın. Apranax tablet ağız yoluyla bir bardak suyla beraber aç yada tok olarak içilmelidir. Apranax kullanmanızı öneren doktor apranax kullanma talimatlarını sizlere söyleyecektir. Doktorun önerdiği kullanma şekline uymanız gerekmektedir.

Apranax Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi Apranax’ında bazı yan etkileri vardır ve bu yan etkileri öğrenmek için apranax yan etkileri yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*