Son Haberler
Anasayfa / Belirtileri / Astım Belirtileri

Astım Belirtileri

Sebebi tam olarak belli olmayan astım soluduğumuzda havanın akciğere gitmesini sağlayan bronşlar bazı nedenlerden dolayı aşırı kasılır ve daralır ve nefes almak vermek güçleşir böyle nöbetler şeklinde gelişen bronş kasılmaları astım olarak tanımlanır.Astımın nedeni bilinmemekle beraber doğuştan soluk boruları hassas kişilerde çevresel nedenlerle astım oluştuğu görüşü de vardır.Geçirilen zatürre gibi hastalıklar nedeni ile de gelişebilir astım.Astım belirtileri nelerdir sorusunun cevabı şöyledir;

astım

 

Astım Belirtileri

1-)Nefes almada zorluk çekmek en bilindik ve en önemli astım belirtileri arasındadır.Nefes alırken kişi zorlanır ve bir hırıltı çıkartır.Astım belirtisi olarak aslında hırıltılı öksürüğü gösterebiliriz.

2-)Öksürük astım belirtileri arasında nefes almada zorluk çekme belirtisi gibi en önemli ve bilindik astım belirtilerindendir.Bu öksürük kuru bir öksürük olmanın yanında inatçı bir öksürüktür.Balgam atıldıktan sonra bir rahatlama gösterir öksürük. Bu tür bir öksürük var ise sizde astım belirtileri olabilir.

3-)Öksürük geceleri yaşanıyorsa,akşam artma oluyorsa,koşunca öksürük başlıyorsa,uykudan uyandırıyorsa ve balgamın sert olması  gibi belirtiler muhtemelen astım belirtileri içinde gösterilebilir.

4-)Göğüste bir baskı,bir hırıltı,bir ıslık sesi oluyorsa bunlar astım belirtileridir.

5-)Kişide hırıltı olması da astım belirtileri nelerdir sorusunun cevaplarından biridir.

6-)Uzun süre devam eden grib belirtilerine benzer yani hapşırma,geniz akıntısı ve burun ile boğazda kaşınma gibi belirtiler astım belirtileri arasındadır.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*