Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

Ayak Ağrısı

ayak-ağrılarına-ne-iyi-gelirAyak ağrısına ne iyi gelir sorusu ağrı ile alakalı konularda en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Ayak ağrısı çok ayakta durmak,çok yürümek,ayakları zorlayıcı hareketlerde bulunmak,ayakların darbe alması,ayaktaki nasırlar gibi daha bir çok neden ile olabilir. Akılsız başın cezasını ayaklarda çekiyor olabilir. Ayak ağrısı çocuklarda oluyorsa bu büyümeye işarette olabilir. Ayak ağrılarının başımıza bela olmasından nasıl kurtuluruz kısacası ayak ağrısına ne iyi gelir işte cevapları;

 

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

Tuzlu Su:

Ayakların dinlenmesi için birçok uzmanın önerdiği yöntemlerden bir tanesi tuzlu su yöntemidir. Bunun için bir leğene ılık su koyun ve onun içerisine biraz tuz atın ve karıştırın. Ayaklarınızı bu su içerisinde 10 15 dk dinlendirin ve küçük masajlar yapın bu yöntem ayak ağrısına ne iyi gelir sorusunu cevaplar.

Ayaklarınızı Dikin:

Ayaklarınızı bir yere dikin bu yöntem kan dolaşımına etki eder ve ayak ağrısına iyi gelir. Ayaklarınızı bir yere dikerek 5-10 dk olarak uygulayınız. Bu yöntemin uygulanması kan dolaşımına etki etmesi sayesinde ayak ağrısı için önerilen bir yöntemdir.

Masaj:

Ayaklarınıza yumuşatıcı kremler ile masajlar yaparak da ayak ağrısını azaltabilirsiniz. Eğer yumuşatıcı krem bulamıyorsanız bunun yerine yağ ile de ovabilirsiniz. Ayaklarınıza masaj yaparken oval şeklinde daireler çizerek yapın bu sayede kan akışını hızlandırarak ayaklardaki ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Sıcak ve ya Soğuk Su:

Ayak ağrısı sorunu çeken insanların evde yapabileceği kolay yöntemlerden bir tanesidir. Sıcak su ve ya soğuk su sizin tercihinize kalmış hangisi sizin için daha uygunsa onu uygulayın. Bir leğene sıcak su ve ya soğuk su koyun sonrasında ayakları 4-5 dakika kadar bekletin. Bu uygulamayı günde bir kaç kez yaparak ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ayaklarınızı Uzatın:

Oturuyorsanız ayaklarınıza basmak yerine uzatmayı tercih edebilirsiniz bu ayak ağrılarını azaltacaktır.

Kuş Üzümü ve Sedef Otu:Bu uygulama ayak ağrısı için oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun için öncelikle bir bardak kadar kuş üzümü bir tencereye eklenir. Sonrasında bu tencereye bir çay bardağı kadar da sedef otu eklendikten sonra birazda su eklenerek kaynatılır. Ortaya çıkan sıvı ile ağrıyan bölgelere masaj yapılarak uygulanır.

Ayakkabı Tercihi:

Ayak ağrınız sürekli oluyorsa ayakkabıdan kaynaklanıyor olabilir. Ayakkabılarınızı ayağınıza tam uyanların tercih etmelisiniz ve eğer bütçeniz var ise biraz kaliteli ayakkabıları seçebilirsiniz.

Doktora Gidin:

Ayaklarınızdaki nasırlar nedeni ile ağrı oluyor olabilir bunun için doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Tırnak Kesimine Dikkat Edin:

Ayak tırnaklarının yanlış kesimi sonucunda da ayak ağrıları oluşabilir bundan kurtulmak ayak ağrılarına ne iyi gelir sorusunun cevabı olabilir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*