Son Haberler
Anasayfa / Belirtileri / Bağırsak Kanseri Belirtileri

Bağırsak Kanseri Belirtileri

Bağırsak Kanseri(Kolon Kanseri)

bağırsak-kanseri-belirtileriBağırsak kanseri belirtilerini bilmek erken teşhis açısından çok önemlidir.Kanserden korkma geç kalmaktan kork sloganı aslında her şeyi açıklıyor erken teşhis ve tedavi kanserin tedavisinde çok önemlidir.Kolon kanseri olarak da bilinen bağırsak kanseri nedir?Bağırsak kanseri sindirim sisteminin bir parçası olan bağırsakların her hangi bir bölgesinde oluşan kansere bağırsak kanseri denir.Kolon kanseri sağlık bakanlığı tarafından verilen bilgiye göre en çok görülen kanserler sıralamasında 5.sıradadır.Kolon kanseri nedeni tam olarak bilinmeyen bir hastalıktır.Bağırsak kanseri genetik yatkınlık,Ailesel Polipozis gibi rahatsızlıklar,beslenme,hayvansal yağların tüketimi gibi nedenlerden dolayı olur. .Peki ya kolon kanseri belirtileri nedir ,bağırsak kanseri belirtileri,nasıl anlaşılır işte cevapları;

 

Bağırsak Kanseri Belirtileri

  • Sürekli olarak tekrarlayan ishal olma durumu tam olarak kendi başına bir şey ifade etmese de diğer bağırsak kanseri belirtileri ile birleşince ihtimali arttıran belirtiler arasındadır.
  • İlk evresinde hemen her şeyde çabucak yorulmak,ishal iştahsızlık bağırsak kanseri belirtileri arasında başlangıç safhası belirtileridir.
  • Karında bir şey varmış hissi ile beraber atılamayan gaz ve dışkı bağırsak kanseri belirtileri arasında önemli belirtiler arasında söylenebilir.
  • İleri safhalarda hasta hiç bir besini tüketmek istemez durgundur.
  • Karında ağrılar ve kramplar olur.Kişide bu belirtiler var ise bir doktora başvurmalıdır.
  • Dışkıda kan gelmesi en belirgin olarak bağırsak kanseri belirtileri arasında önemli bir yer alır.

Bağırsak Kanseri Tedavisi

Bağırsak kanseri tedavisinden iki çeşit cerrahi tedavi vardır.Bunlardan birinde eğer kanser iyi huylu ve derin değilse sadece tümörlü bölge cerrahi müdahale ile alınır.Fakat eğer kötü huylu bir tümör ise geniş çaplı bir cerrahi müdahale yapılarak tedavi edilir.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*