Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

Bebeklerde Gaz Sancısı

bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelirBebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir konusuna değinmeden önce bebeklerde gaz sancısına değinmek gerekiyor.Her çift anne baba olmayı ister ve bunu gerçekleşmesi ile büyük sorumluklar ortaya çıkar.Anne ve babaları en çok sıkıntıya düşüren bebek rahatsızlıklarından bir tanesi bebeklerde gaz sancısıdır.Bebek sürekli ağlar bu anne ve babayı tedirgin eder ve bu durumdan anne ve baba rahatsız olurlar.Bu nedenle bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir sorusun aramaya başlarlar.Bebeklerde gaz sancısının oluşmasının nedeni yeni doğduğu için sindirim sistemi tam gelişmemiş olmasıdır.Ayrıca yanlış besleme şekli bebeğin hava yutmasına neden olur bunun en önemli nedeni bebeği beslerken yanlış şekilde tutmaktır bunun sonucunda bebek hava yutar ve gaz sancısı olur.Bebeklerde gaz sancısının olma nedenleri arasında çocuğu beslerken bebeğin gazını doğru olarak çıkartamamak da vardır.Bebeklerde gaz sancısı çocuğu rahatsız eder ve buna bağlı olarak aşırı derecede ağlar ve sancı nöbetleri ortaya çıkar anne ve baba uykusuz geceler ile karşı karşıya kalır.Peki ya anne ve babanın uykusuz geceler yaşamasına neden olan bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir işte cevapları.

Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir

  • Bebeklerde gaz sancısı ilk dört ay sürer bunu kabullenmek gerekiyor çünkü yeni doğan çocuğun sindirim sistemi tam olarak gelişmediğinden gaz sancısı ortaya çıkıyor.
  • Bebeği emziren kişi yani annesi gaz yapıcı besinlerden uzak durmalıdır çünkü anne sütü ile çocuğa geçer.Kuru fasulye,soğan,kafein içeren şeyler,lahana,inek sütü içeren besinlerde dahil olmak üzere bu gibi besinleri fazla tüketmemek gerekiyor.
  • Bebeklerde gaz sancısına neden olan şeylerden bir tanesi de bebeğin beslerken yapılan yanlışlardır.Bebek annesinin memesini emerken ağzına hava alacak şekilde durmamalıdır.Aynı zamanda biberondan beslenen bebek ağzına hava alacak şekilde beslenmekten kaçınmak gerekiyor.
  • Bebek için inek sütü gibi mamalardan kaçınılmalıdır bunun yerine bebeğin doktoruna başvurarak gaz yapmayan mamalara başvurulmalıdır.
  • Bebek gaz sancısı nedeni ile çok ağlıyor ise bebeğin yanında saç kurutma makinesinin sesi açılmalıdır fakat bebeği korkutacak şekilde yapmaktan kaçınınız.
  • Emzik kullanmak bebeğin hava almasını önler ve bu sayede bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir sorusunun cevabı verilmiş olur.
  • Bebeğin her beslendikten sonra gazı çıkartılmalıdır ve bu sayede bebekte gaz sancısı ortaya çıkmaz.

Eğer anne baba olarak sizinde gazını varsa sizin içinde yazdık gaz sancısına ne iyi gelir.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*