Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Çillere Ne İyi Gelir

Çillere Ne İyi Gelir

Çil Nedir

sedef hastalığının belirtileri

Çillere ne iyi gelir sorusundan önce çil nedir neden olur sorusunun cevabını verelim.Çiller ağrı ve benzeri sıkıntılara neden olmasa görüntü bakımından insanları rahatsız eder.Çiller deride özellikle güneşin etkisi nedeni ile ortaya çıkan küçük cilt lekeleridir.Güneşe doğrudan korunmasız olarak temas etmek sonucu ortaya çıkar.Çiller genellikle açık kırmızı ve ya sarı renktedir.Çiller hassas cilde sahip olan kişilerde görülür.Cildimiz melanin diye tabir edilen ve vücuttan renklendirme görevinde olan bir madde bulunur.Bu madde cildin bazı yerlerinde yoğunlaşır ve bu lekeler güneşin etkisi ile daha belirgin bir hal alır.Çiller bu şekilde oluşur fakat çiller genetiksel olarak da ortaya çıkabilir ve bu cins çil erken yaşlarda görülür.Çiller genellikle güneşe doğrudan temas eden bölgelerde olur.Bu bölgeler özellikle yüz,omuzlar,göğüs ve sırt gibi bölgelerdir.Peki ya insanlarda görüntü bakımından sıkıntı yaratan çillere ne iyi gelir işte cevapları sizler için derledik.

Çillere Ne İyi Gelir

  • Çillerden oluşmaması için güneş ile doğrudan temas etmeden önce gerekli önlemleri almanız gerekiyor.Güneşe çıkmadan önce güneşten korunacak önlemlerin alınması güneşe ne iyi gelir sorusunun dolaylı bir cevabıdır.
  • Limon uygulamak çilleri geçirmede uzmanlar tarafından en çok önerilen yöntemler arasındadır.Limon ağartıcı özelliğe sahiptir ve bu sayede çillere iyi gelir.
  • Salatalık birçok kişi tarafından cilde iyi geldiği için kullanılır ve birçok uzman da salatalığı bir çok uzman cilt için öneriyor.Salatalığın cilt için bu kadar popüler olmasının nedeni yapısı sayesinde birçok cilt rahatsızlığına iyi gelmesi nedeninden dolayıdır.Salatalık ezilerek çillerin olduğu bölgelere uygulanırsa çillere iyi gelir.
  • Keçi sütü çok eskiden beri cildin rengini açması nedeni ile kullanılır.Çillere keçi sütü cildin rengini açarak iyi gelir.
  • Çillere Peeling için yapılan uygulamalar iyi gelir.Doktorunuza danışarak peeling kremleri alarak cildinize uygulayabilirsiniz.

Çillere Ne İyi Gelir (Maskeler)

Süt salatalık Maskesi:Bir bardak sütün içerisine rendelenmiş bir salatalığı atın ve 2 saat kadar bekletin sonrasında bir bez ile sütü süzün ortaya çıkan sütü yüzünüze bir pamuk yardımı ile sürünüz.Sürdükten sonra 25 dakika yüzünüzde beklemesinden sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayınız.

Keten Maskesi:Keten tohumlarını kaynatın ve soğuduktan sonra cildinize uygulayın ve biraz bekledikten sonra ılık su ile yıkarak çıkartın.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*