Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir

Cilt Kuruluğu

cilt kuruluğuna ne iyi gelirCilt kuruluğuna ne iyi gelir bu sorunun cevabını vermeden hemen önce cilt kuruluğu nedir cilt kuruluğu neden olur bu soruların cevabını verelim.Cilt kuruluğu cildin çeşitli nedenle nemini kaybederek kuruması ve çatlaklar gibi sorunların oluşmasıdır.Cilt tıp dilinde kserozis olarak tanımlanır ve cilt kuruluğunun ilerlemesi durumunda kişi egzama olma tehlikesi ile karşı karşıyadır.Cilt kuruluğuna yazın çok sıcak olması,kışında çok soğuk olması nedeni ile,düzenli olarak bakım yapılmadığından dolayı,siz yapı olarak kuru bir cilde sahip olabilirsiniz,ve yapılan en büyük hatalardan bir tanesi aşırı sıcak su ile yıkanarak cilde zarar vermek,egzama,aşırı kilo vermek,giysiler nedeni ile,kullanılan kimyasallar gibi cilt hastalıkları,kapalı alanlarda kullandığımız ısıtıcılar,güneş ile vücut temasının fazla olması gibi birçok neden ile ortaya çıkar.Cilt kuruluğu önemli sağlık sorunlarının belirtisi olarak ta ortaya çıkabilir bu hastalıklar diyabet,trioid hastalıkları,kalıtsal hastalıklar gibi hastalıklardır.Düzensiz beslenmede cilt kuruluğuna neden olan etmenler arasındadır.Ayrıca cilt kuruluğun en önemli sebeplerinden bir tanesi de su ile çok fazla temas etmesidir.Buna bağlı olarak çok uzun süre banyo yapan ve çok banyo yapan kişilerde cilt kuruluğu artar.

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir

 • Cilt kuruluğunun en önemli sebebi cildin sürekli olarak su ile temasıdır.Bu nedenle su ile temasınızı normal seviyede tutmalısınız.Bulaşık yıkarken eldiven takabilirsiniz,duşta çok kalmaktan kaçınabilirsiniz ve çok banyo yapmaktan da kaçınabilirsiniz.Bu cilt kuruluğuna ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından bir tanesidir.
 • Su tüketiminizi günlük 2.5-3 seviyelerinde tutmalısınız.Su tüketimi az olan kişilerde cilt kuruluğu görülür.Cildin üst tarafındaki bölümün onda biri sudur bu suyun azalması nedeni ile ciltte kuruma meydana gelir.
 • Düzensiz ve kötü beslenme de cilt kuruluğunun sebeplerinden bir tanesidir bundan uzaklaşmak gerekiyor.Düzensiz ve kötü beslenme birçok rahatsızlığın başlıca nedenlerinden bir tanesidir.
 • Cilt kuruluğunuz için onarıcı,besleyici ve nemlendirici özellikteki kremleri düzenli olarak kullanırsanız cilt kuruluğuna ne iyi gelir sorusunun güzel bir cevabı olur.
 • Cilt kuruluğunu önleyen şampuanlar ve cilt bakım jellerini kullanabilirsiniz.Fakat bunları kullanırken banyoda uzun kalmamaya dikkat edin çünkü cilt kuruluğunun en önemli nedenlerinden birisi su ile cildin münasebetinin fazla olmasıdır.
 • Evlerdeki petekleri,sobaların üstlerine su kapları koyarak evde nemin artmasını sağlayarak cilt kuruluğunun önüne geçebilirsiniz.Buna alternatif olarak evler için kullanılan buhar makinelerini kullanabilirsiniz.
 • Banyo yaptıktan sonra nemlendiriciler uygulanırsa çok etkili olur.Ellerinizi kimyasallar ile temas ettirdiyseniz yıkayın ve nemlendirici kullanın.
 • Kışın cildinizi soğuktan etkilenmesini yazında çok sıcaktan etkilenmesini önleyin.
 • Sıvı sabununuz ve ya katı sabununuz hangisini kullanıyorsanız artık bunlar zeytinyağlı içerikli olsun.Nemlendirici özelliklere sahip olduklarından emin olduklarınızı kullanınız.
 • Vücudunuzun cilt kuruluğunu evde önlemek isterseniz zeytinyağı güzel bir alternatiftir.Zeytin yağını cilt kuruluğu olan bölgelere sürebilirsiniz.
 • Giydiğiniz kıyafetlerde cilt kuruluğuna neden oluyor olabilir.Giydiğiniz kıyafetlerin sıkmadığından emin olunuz,kıyafetlerin pamuklu olmasına dikkat edin.

Doktora Ne Zaman Gidilmelidir?

Ciltte oluşan çatlaklar rahatsız edici boyuttaysa,ciltte kanamalar var ise,kaşıntı varsa,cilt kuruluğuna neden olan bir rahatsızlıktan şüpheleniyorsanız bir doktora başvurmanız gerekiyor.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*