Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / Diş Ağrısına Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu

dis-agrisi-ibrahim-saracogluDiş ağrısına ne iyi gelir bu soru birçok kişi tarafından İbrahim Saraçoğlu ‘na yöneltilen sorulardan bir tanesi çünkü diş ağrısı sorunu ülkemizde en çok görülen sorunlardan bir tanesidir. Diş ağrısı ülkemizde oldukça sık görülen rahatsızlıklardan bir tanesi olmasının yanında hayat kalitesini oldukça düşüren sağlık sorunlarından bir tanesidir öyleki kişi konuşurken, yemek yerken ve nefes alırken oldukça fazla sorun yaşamaktadır ayrıca yaptığı işe konsantre olamamaktadır. Diş ağrısı oluşması altında yatan en önemli neden diş çürükleridir bu nedenle diş ağrısı sorunu yaşayan kişilerin bilmesi gereken şey diş ağrısı geçici olarak ortadan kaldırılabilir fakat çürük her geçen gün ilerler ve sürekli diş ağrısının yanında diş kaybı sorunu beraberinde getirir bu yüzden İbrahim Saraçoğlu diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını vermeden önce kişinin bir diş hekimine gitmesini önermektedir çünkü diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en güzel cevap budur. Peki ya diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Karanfil : Diş ağrısı sorununda birçok uzman tarafından önerilen, uygulaması ve ulaşılması açısından evde diş ağrısını geçirmede fazlasıyla etkili olan uygulama karanfil uygulamasıdır. Diş ağrısı sorunu yaşayan kişi öncelikle bir karanfili ezdikten sonra dişinin ağrıyan bölgesine koyarak uygulamalıdır. Eğer soğuk pres karanfil yağı varsa daha iyi olur karanfil yağını bir pamuğa sürdükten sonra dişi ağrıyan bölgesine koyarak uygulanır. Karanfil uygulamasının diş ağrısını geçirmedeki etkisi içerdiği maddeler sayesinde anestezik etki göstermesi yani bölgeyi uyuşturması sonucunda diş ağrısını ortadan kaldırır daha doğrusu diş ağrısını hissetmenizi engeller. Eğer çürük nedeniyle diş ağrısı oluştuysa diş ağrınızı anlık olarak geçirebilirsiniz fakat diş ağrısını ortadan kaldırmadığınız sürece diş ağrısı tekrarlayacaktır bu nedenle vakit kaybetmeden bir diş hekimine gitmeniz çok önemlidir.

Sirke: Her derde deva olan sirke diş ağrısı sorunlarında da oldukça etkilidir. Diş ağrısı yaşayan kişi ağzını sirke ile çalkalayarak ve ağrıyan bölgeye bir pamuk yardımı ile sirke uygulayarak diş ağrısından kurtulabilir. Sirke antidezenfektan görevi görerek diş ağrısına neden olan etmenleri ortadan kaldırır. Sirke tadı ve kokusu midenizi bulandırabilir bu durumda burnunuzu kapatarak uygularsanız bu gibi sorunlar doğmaz.

Diş Fırçalama : Diş fırçalamak diş ağrısına ne iyi gelir sorusu sorulduğunda neredeyse herkes tarafından verilen klişe bir cevaptır fakat diş ağrısını geçirmede etkilidir çünkü diş ağrısına neden olan yiyecek ve benzeri etkenlerin uzaklaştırılmasını sağlayarak diş ağrısını geçirir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*