Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısı

diş-ağrısına-ne-iyi-gelirDiş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını bir kez bile olsun hepimiz merak etmişizdir bunun nedeni ise diş ağrısının oldukça yaygın bir rahatsızlık olmasıdır.Diş ağrısı ağrılar arasında en sıkıntılı olanlardan bir tanesidir çünkü yemek yerken,bir şeyler içerken,konuşurken bizi rahatsız eder.Dil ağrısı diş çürükleri,diş eti iltihaplanmaları,diş gıcırdatma ile dişlere zarar vermek,diş minesinin aşınması,gömülü dişler gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.Diş ağrıları herkesin başına gelir ve insanlar bunun için bir uzmana gitmeyi ertelerler fakat sorun başladığında itibaren bir uzmana başvurmak çok önemlidir çünkü sorunu kökten çözecek kişi bir doktordur.Diş ağrısı sevilmeyen ağrı çeşitlerinden bir tanesidir.Peki bu diş ağrısına ne iyi gelir işte cevabı?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş Fırçalamak

Diş ağrısında yapılacak en basit uygulamalardan bir tanesi dişlerinizi fırçalamanızdır.Bu biraz klişe gibi durabilir fakat diş arasına sıkışmış olan ve ağrıya sebep olan yiyeceğin uzaklaştırılmasına yardımcı olur ve acıya sebep olan asitleri ortadan kaldırır.Diş ağrılarının çoğu diş bakımına özen gösterilmemesi sonucunda oluşur.

Tuzlu Su

Tuzlu su diş ağrısına iyi gelir.Tuzlu su bir çok burun ve ağız problemlerine iyi gelmesi ile bilinir iltihaplara iyi gelir,asitli şeylere iyi gelir gibi bir çok özelliği vardır.Bir çay bardağına bir kaç kaşık tuz atılır ve ağrıyan yer gargara edilir.

Karanfil

Karanfilde diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna verilebilecek cevaplar arasındadır.Bir çay bardağı ılık suya ezilmiş 5 karanfil koyun ve karanfil suya geçince yani demlenince gargara yapın.

Sirke

Sirkede diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevaplarından biridir.Sirke her derde deva bir içecektir.Diş ağrısında sirke ile gargara yapmak antidezenfektan özelliği göstererek dişte ağrı yapan asit mikrop vb şeyleri temizler.Sirke şifa kaynağıdır.

Sarımsak

Adını sıkça antibiyotik özelliği ile duyduğumuz sarımsak diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna iyi bir cevaptır.Sarımsak biraz tuz ile beraber ezip ağrıyan yere koymak ağrıyı azaltır.Düzenli uygulandığında faydası daha çok görülür.

Buz Uygulamak

Buz diş ağrısında acıyı arttırır gibi gözükebilir fakat dişinizin ağrıyan yerine koyduğunuz bir parça buz çok etkilidir.İlk başta soğukluğun etkisiyle acı verdiği hissine kapılırız ama eridikten sonra diş teki ağrının azaldığını ciddi ölçüde fark ederiz.

Not:En kesin çözüm ise doktora gitmektir.Yukarıda verdiğimiz teknikler bir yere kadar geçerlidir fakat dişçinin uyguladığı tedavi en kalıcı olanıdır.Size vereceğimiz en iyi taktik doktora gitmenizdir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*