Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Diş İltihabına Ne İyi Gelir

Diş İltihabına Ne İyi Gelir

Diş İltihabı 

diş-iltihabına-ne-iyi-gelirDiş iltihabına ne iyi gelir sorusundan önce diş iltihabı nedir sorusunun cevabını vermek kalıcılık açısından önemlidir.Çürüğün çok önemli olmadığına dair bir kanı var insanlarda fakat çürümeye müdahale edilmez ise dişin köklerine ve çevrelerine kadar yayılır ve bir enfeksiyona neden olur bunun sonucunda apse olarak nitelendirilen durum ortaya çıkar.Dişte sürekli bir ağrı ve zonklama,sıcak soğuk şeylere karşı bir hassasiyetin oluşması ve bir şeyler yerken ağrı belirtiler arasındadır..Diş iltihabına ne iyi gelir sorusunun cevabı ise şöyledir.

 

Diş İltihabına Ne İyi Gelir

tuzlu su diş ağrısına iyi gelirTuzlu su ile ağzı çalkalamak enfeksiyonu geçirmede çok etkilidir.Tuzlu su bildiğiniz gibi boğaz iltihabına ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından biridir çünkü tuzlu su iltihaba çok iyi gelir ve bu özelliği ile bir çok iltihaba iyi gelir.

 

 

 

elma-sirkesiDiş iltihabının olduğu bölgeye elma sirkesi uygulanırsa diş iltihabına ne iyi gelir sorusunun cevabı verilmiş olur.Çünkü elma sirkesinin iltihaplara iyi gelme özelliği vardır elma sirkesi çok yararlıdır.

 

 

sarımsak-sinüzite-iyi-gelirSarımsak bildiğiniz antibiyotik özelliği bilinen çok yararlı bir yiyecektir ve antibiyotik özelliği ile diş iltihabına iyi gelir.Diş iltihabının olduğu yere uygulanan sarımsak iltihaba iyi gelir ezerek uygulayınız.

 

 

 

karanfil diş ağrısına iyi gelirKaranfilde diş iltihabına ne iyi gelir denince verilebilecek en iyi cevaplardan biridir.Özellikle karanfil yağı diş iltihabının olduğu bölgeye uygulanırsa çok etkili olur.Karanfil yağı bulamaz iseniz diş iltihabına iyi gelmesi için karanfili ezerek iltihaplı bölgeye uygulayabilirsiniz.

 

 

diş-iltihabına-ne-iyi-gelir

Dişinizi fırçalayarak temiz tutunuz bu iltihabın hafiflemesine yardımcı olur.Zaten diş iltihabına neden olan en önemli sebeplerden bir tanesi ağzın temiz tutulmamasıdır.

 

ada-çayıAda çayı da diş iltihabına iyi geldiği söylenir.Ada çayın demledikten sonra soğumaya bırakın ve bunun ile ağzınız gargara yapın.Soğumaya bırakılmış adaçayı antiseptik özellik kazanır ve bu sayede diş iltihabına iyi gelir.

 

 

papatya çayıPapatya çayı da aynı ada çayı gibi uygulanır ise bu da diş iltihabına ne iyi gelir sorusunun güzel cevaplarından biridir.

 

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*