Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir

Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir

Normal bir insanda kanın basıncı 120/80 mmHg  dir.Kalbin kanı insan vücuduna göndermesindeki kan basıncı yüksek tansiyonu,kalp tarafından gönderilen kanın vücuttan geri kalbe gelmesine de küçük tansiyonu gösterir.Düşük tansiyon büyük tansiyonun 100 mmHg nin altına düşmesi ile olur.Belirtileri ise baş dönmesi ve kulak çınlamasıdır.Peki ya bu düşük tansiyona ne iyi gelir işte cevapları;

düşük-tansiyona-ne-iyi-gelir

Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir

1-)Tuz düşük tansiyona ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından biridir.Düşük tansiyonu olan insanı bir yere oturtun ve tuzlu ayran verin.Fakat tuz kullanımı abartılmamalıdır.Her şeyin azı yarar çoğu zarardır.

tuzlu-ayran

2-)B12 açısından zengin besinler düşük tansiyona ne iyi gelir sorusuna verilecek güzel cevaplardan biridir.Yumurta,et ve süt ürünleri örnek verilebilir.

yumurta-et-süt

3-)Magnezyum bakımından zengin badem,kaju,lahana ve ıspanak gibi şeylerde düşük tansiyona iyi gelir.

kaju-badem

4-)Karbonhidrat tüketiminin bir düzene bağlanması düşük tansiyon açısından önemlidir.Çünkü karbonhidratlar da düşük tansiyona sebep olabilir bazı durumlarda.Kişi düşük tansiyon sırasında ekmek gibi şeyleri azaltmalıdır.

karbonhidran-içeren-besinler

5-)Folik asit de düşük tansiyona iyi gelir.Folik asit yeni kan hücrelerin oluşumunda görev alır.Folik asit içeren besinler ;ıspanak börülce ile karaciğerde fazlasıyla bulunur.

folik-asit

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*