Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Eklem Ağrılarına Ne İyi Gelir

Eklem Ağrılarına Ne İyi Gelir

Eklem Ağrıları

eklem-agrılarına-ne-iyi-gelirEkrem ağrılarına ne iyi gelir sorusunun cevabının daha kalıcı olması adına eklem ağrıları nedir neden olur sorusunun cevaplarını vermek daha mantıklı olacaktır.Eklem ağrıları genellikle yaşı ilerlemiş kişilerde olur fakat eklem ağrıları aşırı kiloya bağlı olarak,yapılan spor,yanlış hareketler,kazalar gibi şeyler nedeni ile her yaştan kişide görülebilir rahatsızlıktır.Yaş nedeni ile olan eklem ağrıları yaşın ilerlemesine bağlı olarak kıkırdak işlemini kaybederken yağlanmada fazla olmadığı için kıkırdakların üstleri yani yüzeyleri sürtünmenin beraberinde prüzlenme yaşar ve ağrı olur.Ağrıların nedenleri arasında kireçlenme yani eklemlerin içinde bulunan elastik doku kıkırdağında meydana gelen yıpranma,Kesecik İltihabı,İltihaplı Eklem Romatizması,eklemlerin kapasitesinden fazla kullanılması,Kondromalazi Patella(ön diz ağrısı),Gut Hastalığı,Enfeksiyon ve Otoimmün Hastalıklar gibi bir çok neden vardır.Peki ya bu insanı çileden çıkartan eklem ağrılarına ne iyi gelir?Bu sorunun cevaplarını sizler için tıp makalelerinden derledik işte cevapları;

Eklem Ağrılarına Ne İyi Gelir

Eklem ağrıların bir çok sebebinin olduğundan bahsettik eklem ağrılarına ne iyi gelir sorusunun cevabının daha tatmin olabilmesi için eklem ağrılarının nedenini bulup ona göre çözüm üretmek çok önemlidir.

  • Boswellia özü tanınmış doktorlardan Ünlü Mehmet Öz tarafından eklem ağrısına ne iyi gelir denince cevap olarak verdiği hint buhuru olarak tanınmış bir özdür.Boswellia özünün eklem ağrıları için önerilmesinin en önemli nedenlerinde bir tanesi kıkırdak hasarını önemli oranda düşürdüğü içindir ve ayrıca bosvellia özü kıkırdak hasarını önemli oranda düşürürken eklem ağrısını da önemli oranda yok ediyor.
  • Kuşburnu da eklem ağrılarına ne iyi gelir sorusunun sorulduğu zamanlarda cevap olarak verilebilecek güzel yöntemlerden bir tanesidir.Kuşburnunun kabuğu ile çekirdeğinde bulan şeylerin eklem ağrılarına sebebiyet veren iltihaplara iyi geldiği uzmanlarca söyleniyor.
  • Omega-3 bakımından zengin olan yiyecekler eklem hassasiyeti ortadan kaldırarak eklem ağrılarına ne iyi gelir sorusunun cevaplarından biri olur.Eklem ağrıları için bu yüzden somon tüketmek önerilen yöntemler arasındadır.
  • Zeytinyağı eklem ağrılarına ne iyi gelir sorusunun cevabını ararken karşınıza en çok çıkacak cevaplar arasındadır.Zeytinyağı oleocanthal adında bir içeriği barındırır ve bu içerik eklem ağrıların sebeplerini ortadan kaldırarak eklem ağrılarına iyi gelir.
  • Kiraz da eklem ağrıları için önerilen yiyecekler arasında en önemlilerinden bir tanesidir.Kiraz antioksidan özelliğe sahiptir ve inflamasyonları ortadan kaldırarak eklem ağrılarına iyi gelir.
  • Zencefil tozu da içeriği sayesinde eklemdeki enflamasyonu yok ederek eklem ağrılarına iyi geliyor.Zencefili içecek ve benzeri şeylere karıştırarak tüketebilirsiniz ve düzenli olarak yarım çay kaşığı kadar günde bir ve ya iki kez bir hafta tüketiniz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Bir yorum

  1. Yazı için çok teşekkürler babamda bu dertten muzdarip eklem ağrısı çekmek gerçekten çok zor yazınızdaki bilgiler çok işimize yaradı emeğinize sağlık.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*