Son Haberler
Anasayfa / Belirtileri / Erken Hamilelik Belirtileri

Erken Hamilelik Belirtileri

Herkesin  farklı rollerde yani anne ve ya baba olarak beklediği hamilelik,bir evlat sahibi olmak gibi insanlar güzel bir isteği vardır.Hamilelik insanların fizyolojik ihtiyaçlarından biri olan cinsel ihtiyaç sonucu ve ya bir çocuğa sahip olma isteği nedeni ile ilişkiye girmeleri sonucunda erkek sperminin kadının yumurtalarının döllemesi ile gebelik yani hamilelik oluşur.Hamilelik belirtileri kadından kadına göre değişiklik gösterebilir fakat hamilelikte her hamile kadında görülen  kesin belirtileri vardır.Peki ya erken hamilelik belirtileri nelerdir işte cevapları;

Erken Hamilelik Belirtileri

Stress at the pregnant woman

1-)Adette gecikme bu belirtiyi çoğu kişi bilir hatta erkekler bile neredeyse biliyor bu hamilelik belirtisini.Kişinin normal adet dönemlerinin gecikmiş olması erken hamilelik belirtileri arasında en önemlilerinden bir tanesidir.

2-)Memelerde Büyüme ve de Memelerde Hassasiyet erken hamilelik belirtileri arasında vardır.Bu belirtide aynen adette gecikme belirtisi gibi çok bilinen ve önemli belirtilerden biridir.Bu belirtide memelerde hassasiyet olur,bazı kişilerde meme uçlarında renk değişikliği,memelerde büyüme olur.

3-)Mide Bulantısı ve Kusma erken hamilelik belirtileri nelerdir denince akla gelen şeyler arasında en bilindiklerinden biridir.Hatta insanlar birbirlerine mideleri bulandığında yoksa hamile misin? diye şaka bile yaparlar.Mide bulantısının nedeni hormon değişiklikleri nedeni olan bir erken hamilelik belirtileri arasındadır.

4-)Sık Sık Tuvalete Çıkmak erken hamilelik belirtilerinden biridir.ilk 4-8 haftada daha belirgindir bu belirti.

5-)Baş Dönmesi kan basıncı düşmesi nedeni ile olur.Bazen uykusuzluğa da neden olabilir.

6-)Vajinal Akıntı da diğer belirtiler ile birleşince erken hamilelik belirtileri niteliği taşır.Bu akıntı beyaz ve kokusuz bir akıntıdır.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*