Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / Feridun Kunak / Feridun Kunak Kabızlık Tedavisi

Feridun Kunak Kabızlık Tedavisi

feridun-kunak-kabizlik-kuruNeredeyse herkesin en az bir kez olsun yaşadığı kabızlık sorunu hayat kalitesini düşüren ve şişkinlik gibi birçok sorunu yanından getiren yaygın sorunlardan bir tanesidir. Feridun Kunak kabızlık tedavisinde öncelikle kabızlığın nedeninin bulunması gerektiğinin önemini vurgulamaktadır. Kabızlık çeşitli nedenler ile ortaya çıkan dışkının yapılmasında güçlük çekme ve uzun sürme durumudur. Kabızlık genellikle bağırsak hareketlerinin yavaşlaması ile olur ayrıca yanlış tuvalet alışkanlığı, günlük yeteri kadar su tüketmeme, hatalı beslenme, hareketsiz yaşam tarzına sahip olmak, lifli gıdaların tüketiminde eksiklik, kullanılan bazı ilaçlar, protein ağırlıklı beslenmek, stres, tuvalete gitme isteğiniz olduğu halde tuvalete gitmemek yani tuvaleti ertelemek gibi nedenler ile ortaya çıkabilmektedir bunun yanında kabızlık sorununun ortaya çıkmasında hastalıkların da rolü olabilir bu nedenle kabızlık sorunu çekenler bunun yanında başka şikayetlere de sahip ise bir doktora başvurması gerekir. Peki ya Feridun Kunak kabızlık tedavisi için ne öneriyor?

Feridun Kunak Kabızlık Tedavisi

Yeşil Su : Feridun Kunak kabızlık sorunu çeken kişilerin yeşil su uygulamasını yapmalarını öneriyor. Bu uygulama için öncelikle 15 adet kara erik kurusu konulur sonrasında bir tane halka halka dilimlenmiş limon atılır. Son olarak 4 su bardağı su konduktan sonra 15 dakika kaynatılır ve 15 dakika demlenir. Demlendikten sonra süzülür ve ortaya çıkan bu sıvı içilir. Kaynatılan erikler de yenmelidir.

Ispanak : Bir kabın içerisine 250 gram kadar ıspanak bir bardak suyun içerisine konulur ve ardından 4 su bardağı su konulur. Güzelce haşlandıktan sonra suyu süzülür ve içilir. Feridun Kunak ıspanak suyunun kabızlık için oldukça faydalı olduğunu vurguluyor.

Yoğurtlu Kabızlık Kürü : Bir kase kadar yoğurdun içesine güzelce doğranmış armut eklenir sonrasında bir yemek kaşığı kadar 1 yemek kaşığı kadar dövülmüş keten tohumu atılır. Bunların ardından 1 tatlı kaşığı kadar kepek ve 1 yemek kaşığı kadar yulaf eklenir. Son olarak biraz su koyduktan sonra güzelce karıştırılır. Feridun Kunak kabızlık tedavisi için bu kürün gece yatmadan önce yenmesini öneriyor.

Kayısı Kürü : Feridun Kunak kabızlık tedavisi içi gün kurusu kayısının oldukça etkili olduğunu söylüyor. Bu uygulama için iki adet gün kurusu kayısının içi açılır ve için bir tatlı kaşığı kadar sirke konur sonrasında bir bardağa konur ikinci gün kurusu kayısı içerisine de bir tatlı kaşığı kadar sirke konur ve sonrasında bardağa konur. Sonrasında bardağın içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklenir. İki tane acı çehre güzelce dövüldükten sonra bardağın içerisine eklenir. Son olarak bu bardağın içerisine dolduracak kadar kaynar su eklenir. Bu kür sabaha kadar bekletilir ve sabah içilir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*