Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / Feridun Kunak / Feridun Kunak Limon Sirkesi

Feridun Kunak Limon Sirkesi

feridun-kunak-limon-sirkesi-yapımıElma ve üzüm sirkesini duymayan yoktur fakat limon sirkesi denince birçok kişi limondan sirke mi olur sorusunu sormaya başlıyor. Feridun Kunak limon sirkesi yapımını ve faydalarını sunduğu televizyon programında anlattı. Feridun Kunak limon sirkesi nin kilo vermek isteyen kişiler için çok etkili bir sirke olduğu vurgulamaktadır. Feridun Kunak limon sirkesini evde kolayca yapılabilir bir sirke olduğunu söylemektedir. C vitamini bakımından oldukça zengin olan limon sirkesi yapıldığında da birçok faydaya sahip oluyor.

Feridun Kunak Limon Sirkesi Yapımı

Feridun kunak evde limon sirkesi yapımı için öncelikle 10 adet limon alınır ve sarı bölgeleri güzelce soyulur ve beyaz bölgesine ellenmez. Sonrasında küp küp doğranır ve çekirdekleri çıkartılır. Bu küp küp doğranan limonlar cam bir kavanozun içerisine atılır ardından bir adet elma küp küp doğranarak atılır. Bu elmanın yeşil veya kırmızı olması pek fazla fark etmez fakat yeşil olması biraz daha iyidir. Bu kavanozun içerisine 3 litre kadar su eklenir ve sonrasında bir çorba kaşığı kadar tuz konur. Son olarak cam şişede yapılmış herhangi bir sirkeden bir fincan kadar eklenir sirke eklenmesinin nedeni ise bu eklenen sirke maya görevi görür. Güzelce karıştırdıktan sonra kavanozun ağzına bir bez örtülür ve bu bez bir lastikle tutturulur. Bu kavanoz evinizin bir köşesinde 20 gün kadar beklemelidir. Her gün bir defa tahta kaşıkla karıştırmayı unutmayınız. Dikkat edilmesi gereken şeyler ise karıştırılan kaşığın tahta, kabın cam, maya olarak kullanılan sirkenin kaliteli olması gerekmektedir. Feridun Kunak limon sirkesi olmaya başladığında limonların dibe çöktüğünü söylüyor. Bu sirke 20 gün sonunda süzülerek bir cam kapta muhafaza edilerek kullanılabilir. Bu sirkeyi çorbanıza, salatanıza ve benzeri yerlere ekleyerek tüketebilirsiniz ayrıca suya ekleyerek veya direk içebilirsiniz. Ayrıca sirkeyi ev temizliğinde de kullanabilirsiniz.

Zayıflatan Limon Sirkesi Yapımı

Yukarıda verdiğimiz sirke normal limon sirkesi tarifiydi fakat bu sirke zayıflatıcı etkiye sahip olan sirkedir. Feridun Kunak bu sirke içerisinde bulunan yeşil kahve ve yeşil çayın bütün dünyada zayıflama için önerilen diyet ve benzeri uygulamalarda olduğunu söylüyor. Çünkü yeşil kahve ve yeşil çayın zayıflama üzerinde oldukça olumlu bir etkisi vardır. Bu zayıflatan sirke için öncelikle 10 tane limonun kabuğu soyulur fakat beyazına ellenmez ardından küp küp doğranır. Bu limonlar cam kavanoz içerisine atılır ardından 4 litre su eklenir bundan sonra bir tane elma küp küp kesilir ve kavanoza eklenir. Bunların ardından 1 tatlı kaşığı kadar yeşil kahve ve 1 tatlı kaşığı kadarda yeşil çay ekleyiniz. Aktardan aldığını raf ömrü geçmemiş yeşil kahve mutfak robotunda çekilerek kullanılabilir. Sonrasında maya görevi görmesi amacıyla cam kavanozlarda muhafaza edilmiş ve yapılmış kaliteli herhangi bir sirkeden bir fincan eklenir. Feridun Kunak zayıflatan limon sirkesi için son olarak bir çorba kaşığı kadar kaya tuzu atıyor. Bu cam kavanozdaki malzeme tahta bir kaşıkla güzelce karıştırdıktan sonra kavanozun ağzı bir bez ile kapatılır ve lastik ile tutulur. Bu kavanoz evin bir köşesinde 20 gün bekletilir. Bu sirke her gün tahta bir kaşıkla karıştırılır. 20 gün dolduktan sonra sirke süzülür ve cam bir kabın içerisinde muhafaza edilerek kullanılır. Feridun Kunak bu sirkeyi kilo vermek isteyen herkesin yapması gerektiği, zayıflatmada garantili olduğunu ve birçok kişinin bu uygulamadan sonra Feridun Kunak’a teşekkür ettiğini vurgulamaktadır.

Feridun Kunak Zayıflatan Limon Sirkesi Kullanımı

Feridun Kunak limon sirkesinin kullanımı için öncelikle bir su bardağı içerisine bir fincan limon sirkesinin eklenmesini ve ardından su ile doldurulduktan sonra içilmesi gerektiğini söylüyor. Aç karnına içilmemelidir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*