Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Göz Batmasına Ne İyi Gelir

Göz Batmasına Ne İyi Gelir

Göz Batması

goz-batmasina-ne-iyi-gelirGözde batmaya ne iyi gelir sorusundan önce gözde batma nedir gözde batma neden olur bu gibi soruların cevabını vererek başlayalım. Vücudumuzda bulunan bazı bölgeler direk dış etmenlerle temas eder ki bunlardan bir tanesi göz kapaklarının arasında bulunan bölgelerdir. Bu bölgeler ha vadaki her şey ile doğrudan temas eder. Buna bağlı olarak havada bulunan alerjenler, toz, toprak, polen gibi şeyler gözlere girer. Bunlardan kurtulmak için göz kapaklarının açılması ve kapanmasının yanında göz yaşı ile beraber gözü çevresel etmenlerden temizlerler. Fakat gözlerde bir takım toz ,alerjen gibi maddeler var ise ve bunlara ek olarak göz yaşımızda bir azalma var ise bu sorunlar nedeni ile gözde batma sorunu ortaya çıkar. Ayrıca saatlerce bilgisayar gibi uzun süre odaklanılan şeylerde kişinin göz kapakları kapanıp açılmadığından göz yüzeyinde bir kuruma olur ve bunun sonucunda gözde batma sorunu ortaya çıkar. Bunların dışında gözümüzün içerisine giren büyük parçacıklar gözün korneasını çizerek batma sorununu doğurur . Kısacası göz batması rahatsızlığı kişinin gözünün yüzeyinin çeşitli nedenle temizlenememesi ve buna bağlı olarak korneanın bu durumdan etkilenmesidir. Peki ya bu göz batmasına ne iyi gelir işte cevaplar;

Göz Batmasına Ne İyi Gelir

Göz batması sorunun iki şekilde ortadan kaldırılır. Öncelikle göz batmasına neden olan şey ortadan kaldırılır ve sonrasında ilaç ile tedavi edilir.

  • Göz batmasına ne iyi gelir sorusunun en güzel cevabı bilgisayar kullanımını azaltmaktır. Ayrıca göz yorucu televizyon gibi uzun süre odaklanmayı gerektiren şeyler göz kapakların normalden daha az kapanmasına neden olduğu için kişinin gözünün çevresel etmenlerden korunmasını engelliyeceği için bu gibi şeylere dikkat etmek lazım ve bu durumlarda kişi gözlerini dinlendirmelidir.
  • Bir göz doktorunun önerdiği yapay göz damlaları olarak eczanelerde satılan içerikler gözlerin temizlenmesine yardımcı olması için kullanılabilir. Çünkü göz batması sorunu kişinin göz yaşının azlığı ile doğrudan orantılıdır. Göz yaşı azlığı toplumuzda sıkça görülen sorunlardan bir tanesidir.Göz yaşı azlığının uzun süre televizyon ve bilgisayara bakmak, menepoz sonrası gibi nedenleri vardır.
  • Uykusuzluk sorunundan kaçınılmalı ve düzenli olarak uyunmalıdır çünkü gözlerin dinlenmeye ihtiyacı vardır.
  • Gözümüzde batmaya neden olan maddeler ortadan kaldırılarak göz batması sorunu ortadan kaldırılır.Yani kişinin gözlerine bakılarak gözlerde bulunan yabancı maddelerin ortadan kaldırılması gerekiyor.
  • Göz batması sorunu altında yatan ana nedenlerden bir tanesi göz yaşının çeşitli nedenlerle azalmasıdır demiştik.Bunun akabinde göz yaşlarını arttıracak yöntemlerin bir uzman tarafından kişiye uygulanması göz batmasına ne iyi gelir sorusunun en güzel cevaplarından bir tanesidir.

Göz Batmasında Ne Zaman Doktora Gidilmelidir

Uzun süre bilgisayar ile uğraştıktan sonra, uzun süre bir şeye odaklandıktan sonra, uzun süre uyuduktan sonra ve ya uzun süre uyumadıktan sonra göz batması sorunu kaçınılmazdır. Fakat özellikleri günün ortasında yani gündüz başlayan ve öğleden sonraya doğru artan göz batması durumlarında, sabahları uyandık ve gözlerimizde bir batmanın olduğunu fark ettik ve bu batma da göz kapaklarımızı ellerimiz ile açma hissi duyduğumuzda ve yüzümüzü hep yıkama ihtiyacı duyduğumuz gibi sürekli durumlarda bir göz doktoruna başvurmalıyız.

Göz nezlesine ne iyi gelir yazımızı okuyabilirsiniz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

2 yorum

  1. Bu tür rahatsızlıklarda, genelde kulaktan duyma bilgiler uygulanmaktadır. Ama sonradan ciddi problemler çıkabileceği kimsenin aklına gelmez. Yazınız rehber niteliği taşımaktadır.

  2. Teşekkür ederim hocam

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*