Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Gribe Ne İyi Gelir

Gribe Ne İyi Gelir

Grip Nedir

Gribe ne iyi gelir sorusundan önce grip nedir bunda biraz bahsedelim.Havaların soğumasıyla beraber grip gibi hastalıklar kapımızı çalmaya başladı.Burun akıntısı,halsizlik ve hapşırık belirtileri ile kendini belli ediyor.Grip kapalı ortamlar,yakın temaslar ile bulaşabilir.Grip olan kişi hapşırdığı zaman oluşan su damlaları havada 2 saat kadar kalabiliyor.Peki ya bu gribe ne iyi gelir?İşte cevapları;

Gribe Ne İyi Gelir

1-)Sarımsak

Sarımsak antioksidan özelliği ile üst solunum yolları rahatsızlıklarına çok iyi geliyor.Sarımsak çok faydalı bir besindir düzenli olarak tüketilirse bir çok rahatsızlıktan korur ve bir çok rahatsızlığa iyi gelir.Kısacası grip olan kişi sarımsak tüketimini arttırmalıdır.

sarımsak-sinüzite-iyi-gelir

2-)Naranciye

Kış meyvesi olan ve içerisinde bolca C vitamini bulunduran narenciyeler çok önemlidir.Naranciye gribe ne iyi gelir sorusuna dolaylı yoldan güzel bir cevaptır yani narenciyeyi bolca tüketen kişiler grip gibi rahatsızlıklardan korunurlar.

naranciye

3-)Tavuk Çorbası:

Anti-iflamatuar etkisi ile gribe iyi geldiği bilim adamlarınca söyleniyor.Ve hastalıklarımız da çorbanın iyi geldiğini geleneklerimizde de yaygındır.Çorbaya sıkılan limonla daha etkili olan tavuk çorbası gribe ne iyi gelir sorusunun en lezzetli cevaplarından bir tanesidir.

tavuk-çorbası

4-)Zencefil:

Zencefil bir çok rahatsızlığa iyi gelmesi ile biline şifalı bir besindir.Bir çok uzman gribe ne iyi gelir sorusuna doğrudan cevap olarak verdiği etkili bir besindir.Zencefil viral hücrelere karşı direnci arttırır ve bu sayede grip olmaktan korur ve gribe iyi gelir.

Zencefil

5-)Nane ve limon:

Adını genellikle kış ile beraber sıkça duyduğumuz bu ikili gripte çok etkilidir.Gribe ne iyi gelir sorusuna geleneksel bir cevaptır.Gribe,nezleye,üşütmeye ne iyi gelir sorusunu nerede sorarsanız sorun verilen cevaplar arasında kesinlikle şifalı bu içecek yer alır.

nane-limon

6-)Ada Çayı

Ada çayı da gribe iyi gelen içeceklerden bir tanesidir.Boğazı yumuşatır ve gıcığa da iyi gelir.Ada çayı üst solunum rahatsızlıklarında önerilen etkili çaylardan bir tanesidir.Grip geçene kadar düzenli olarak tüketmekte fayda vardır.

ada-çayı

7-)Muz

Muz yemek de uzmanların gribe ne iyi gelir sorusuna cevap olarak verdikleri yiyeceklerdendir .Çocuklarda griple beraber görülen kusma ve mide bulanmasını hafifletir.Ayrıca çocuklarınıza ilaç içirmek zordur fakat muza bütün çocuklar bayılır.Muzu aşırı tüketmemek gerekiyor aksi halde kabızlığa davetiye çıkarabilirsiniz.

muz

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*