Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / Hamilelikte Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Hamilelikte Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

Hamilelikte Mide Şişkinliği

hamilelikte-mide-siskinligine-ne-iyi-gelirHamilelikte mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusunun cevabını vermeden önce hamilelikte mide şişkinliği nedir hamilelikte mide şişkinliği neden olur gibi soruların cevabını verelim.Hamilelik ile beraber kişide birçok fiziksel ve kimyasal değişimler ortaya çıkar.Hamilelik ile beraber kişide olan hormon değişimlerinin mide kaslarının gücünü azaltması gibi nedenlerle hamilelikte sıkça mide şişkinliği sorunu görülür.Hamilelikte mide şişkinliğinin bir diğer nedeni ise progesteronun yüksek olması nedeni ile normal bir bireye oranla daha zor sindirimin gerçekleşmesi nedeni ile hamile kişide mide şişkinliği sorunu ortaya çıkar.Hamilelik ile beraber gebe kişide kabızlığa yatkınlık sorunu ortaya çıkar.Hamilelikte mide şişkinliği bebeğinizi etkilemez fakat sizi rahatsız eder ve yemek yemenizi kısıtlar.Hamilelikte mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusunun çözümleri çok da zor değildir.

Hamilelikte Mide Şişkinliğine Ne İyi Gelir

  • Az zamanda çok besin tüketmekten kaçının bunun yerine çok zamanda yeteri kadar besin tüketmeye dikkat edin.Çünkü sindirimin zorlaşması nedeni ile mide şişkinliğine neden olur.
  • Tükettiğini besinleri iyi çiğnediğinizden emin olun çünkü sindirim ağızda başlar ve bu sindirim başlangıcını iyi yapmadığınız zaman sindirim sorunları ile karşı karşıya kalırsınız ve bunun sonucunda mide şişkinliği sorunu ortaya çıkar.
  • Bazı yiyecekler(bulgur pilavı,kuru fasulye ve soğan gibi) sizde gaz sorunu yapıyor olabilir.Bu yiyecekleri tüketmeyin demiyoruz fakat aşırı tüketmekten kaçınmalısınız.
  • Çemen hamilelikte mide şişkinliğine ne iyi gelir sorusu karşısında uzmanların önerdiği yöntemlerden bir tanesidir.Bunun için akşamdan bir bardak suyun içerisine bir avuç kadar çemen tohumun atınız ve sabaha kadar bekletiniz sonrasında suyu süzün ve bu suyu tüketin.
  • Asitli ve çok şekerli yiyecek içecekleri tüketmekten kaçının.
  • Çok hızlı yemek yemek ve yemek yerken konuşmak hava yutmanıza neden olur.Bu yüzden bu gibi şeylere dikkat etmelisiniz.Ayrıca sakız çiğnemekte hava yutma nedeni ile hamilelikte mide şişkinliğine neden olan şeyler arasındadır.
  • Düzenli bir tuvalet alışkanlığına sahip olmalısınız bu sayede kabızlık gibi sorunlar nedeni ile olan hamilelikte mide şişkinliğinden kurtulursunuz.
  • Hamilelik nedeni ile kişide kabızlığa yatkınlık ortaya çıkıyor buna dikkat etmek gerekiyor.Bunun için probiyotikli yoğurtlar tüketebilirsiniz.Hamilelikte kabızlığa ne iyi gelir sorusunun cevabını öğrenmeniz gerekiyor.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*