Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / İbrahim Saraçoğlu Çölyak Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Çölyak Tedavisi

colyak-tedavisiİbrahim Saraçoğlu çölyak tedavisi için önerdiği kürün başarı oranının oldukça fazla olduğunu vurgulamaktadır fakat  İbrahim Saraçoğlu her kür önerisinden önce söylediği gibi çölyak sorunu ile karşı karşıya gelen kişilerinde öncelikle bir uzmana gitmelerini önermektedir çünkü İbrahim Saraçoğlu hastalıkların teşhisini yapacak kişinin mutlak suretle bir doktor olduğunun altını çizmektedir. Çölyak hastalığı bir bağırsak rahatsızlığıdır ve gluten enteropatisi olarak anılır bu hastalıkta midede sindirilen besinlerin emilimini sağlayan villüs olarak adlandırılan ve bağırsağın iç yüzeyinde bulunan ince kıl yapısındaki yapıların bozulması ile beraber besinlerin emilmesini engellenir bunun yanında ince bağırsakta çeşitli hasarlara neden olur. Çölyak hastalığı bazı kişilerde belirti göstermezken bazı kişilerde hafif belirtiler gösterir ayrıca bu belirtiler çok dikkate alınmayan ve birçok hastalığı belirtisine benzeyen şikayetler olduğu için çölyak hastalığının kişi tarafından fark edilmesi pek kolay değildir. Peki ya çölyak hastalığına ne iyi gelir yani İbrahim Saraçoğlu Çölyak Tedavisi için hangi kürü önermektedir?

İbrahim Saraçoğlu Çölyak Kürü

Çörek Otu: Çölyak tedavisi için İbrahim Saraçoğlu çörek otu kürünü öneriyor bu kürün başarı oranının fazla olduğunun da altını çizmektedir. Bu kür için mutlaka çörek otunun raf ömrünü doldurmamış olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama için bir havan içerisine 2-3 çay kaşığı kadar çörek otunu koyduktan sonra iyice ezin. Sabahları aç karnına bir kaç yudum suyla ezdiğiniz çörek otunu yutun. Bu uygulama tam bir ay boyunca her gün düzenli olarak uygulanırsa çölyak rahatsızlığı ortadan kalkar.

Çölyak Hastalığının Teşhisi

Çölyak teşhis ve tedavisini yalnızca bir doktor yapar bu nedenle öncelikle bir doktora başvurmak büyük fayda vardır.  Öncelikle kişinin şikayetleri doktor tarafından dinlendikten sonra çölyak teşhisi için hastanede doktor kişiyi ayrıntılı şekilde muayene ettikten sonra bazı dışkı ve kan testlerinin yapılmasını ister. Protein ve potasyum gibi maddelerin kanda ne seviyede bulundukları incelenir. Tam kan sayımı, iltihap belirtileri doktor tarafından gözlemlenir ayrıca bazı testler yapılır. Teşhiste mutlaka ince bağırsağı kaplayan mukozanın biyopsisi yapılmalıdır.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*