Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / İbrahim Saraçoğlu Diz Ağrısı İçin Kuşburnu Kürü

İbrahim Saraçoğlu Diz Ağrısı İçin Kuşburnu Kürü

ibrahim-saracoglu-diz-agrisiDiz ağrıları özellikle ilerleyen yaşlarda sık görülen rahatsızlıklardan bir tanesidir ve kişinin yürümesi eğilmesi gibi birçok günlük aktivitesinde kişiyi engeller. İbrahim Saraçoğlu diz ağrısı için kuşburnu kürünün kullanılmasını öneriyor. İbrahim Saraçoğlu diz ağrısının kireçlenme, iltihaplı eklem romatizması, menisküs, diz bursiti, tendinit gibi birçok sorun nedeniyle ortaya çıkabileceğini bu nedenle diz ağrısı için kuşburnu kürü kullanmadan önce bir doktora gidilmesini ve muyane ile tedavi olunmasının önemini vurgulamaktadır. İbrahim Saraçoğlu diz ağrısı sorunu  yaşayan yaşlıların genellikle ilerleyen yaşla beraber ortaya çıkan kireçlenme sorununun nedeniyle bu sorunu yaşadıklarını vurgulamaktadır. Diz insan vücudundaki en büyük ve en karmaşık eklemlerden bir tanesidir ayrıca oldukça önemli bir göreve sahip olduğu için bu bölgede ağrı hayat kalitesini oldukça aşağıya çekmektedir peki ya bu sorundan nasıl kurtuluruz işte tam bu noktada İbrahim Saraçoğlu diz ağrısı için kuşburnu kürünü öneriyor peki ya bu kürü nasıl yaparız ve uygularız?

Kuşburnu Kürü

İbrahim Saraçoğlu diz ağrısı için kuşburnu kürünün oldukça etkili olduğunu söylemektedir fakat kuşburnu kürünü tam olarak önerilen biçimde uygulamak çok önemlidir. Kuşburnu kürünün uygulanışı şu şekildedir; günde iki defa kuşburnu çayı önerilen demleme biçiminde demlenerek içilmelidir.

Kuşburnu kürünün yapılışı ise şu şekildedir; 5-6 gram kuşburnu alınır havanda dövülür eğer bütün halde ise 4-5 tane tanesi alınır ve havanda ezildikten sonra bir bardak kaynayan suyun içerisine atılır ve 5-6 dakika kadar kaynatılır ve günde iki defa içilir bunun yanında bu kür bir ay boyunca uygulanır. İbrahim Saraçoğlu kuşburnu kürünün dizlerdeki sıvı çekilmesinin önüne geçtiğini ve bu nedenler diz ağrılarını ortadan kaldırdığını söylemektedir. Kuşburnu diz ağrısına iyi gelmesinin yanında yüksek miktarda C vitamini içermesi nedeniyle soğuk algınlığı gibi hastalıklara da iyi gelmektedir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*