Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morlukları

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morlukları

ibrahim-saracoglu-goz-alti-morluklariGöz altı morlukları genellikle kişinin yorgun veya uykusuz olduğu düşüncesini verir ve bu durum geçicidir fakat uzun süren göz altı morlukları kişiyi görsel bakımdan oldukça rahatsız eder. İbrahim Saraçoğlu göz altı morlukları oluşumu altında yatan birçok neden olabileceğini ve bu nedenle öncelikle bir doktora giderek muayene olunması gerektiğini vurgulamaktadır. Göz altı morlukları çeşitli nedenler ile göz altındaki bölgede pigmentlerin artmasına bağlı olarak ortaya çıkan renk değişimidir. Göz altı morluklarının oluşması altında yatan en yaygın neden uykusuzluktur fakat bu dinlenme ve uyuma ile ortadan kalkar. Bunun yanında göz altı morlukları uzun saatler bilgisayar benzeri ekranların karşısında durmada geçici göz altı morluklarına neden olabilir. Göz altı morlukları oluşmasında kişinin göz altının kemiklerin yapısına bağlı olarak çukur yapıya sahip olması ile birlikte düşen gölge ile mor gözükebilir. İbrahim Saraçoğlu göz altı morlukları kürünü vermeden önce uzun süren göz altı morluklarından bahsetmek gerekiyor. Göz altı morlukları altında yatan genetik yatkınlık, güneş ışınları, cildin incelmesi ile damarların belirgin gözükmesi, beslenmede yapılan hatalar, kalıtsal özellikler, alkol ve sigara, hatalı kozmetik kullanımı, kullanılan bazı ilaçlar, demir eksikliği ve kansızlık, böbrek yetmezliği, vücutta ödem olması, egzama, alerjiler, burun akıntısı, vücut için gerekli olan suyun alınmaması yani dehidratasyon, hormonal değişimler gibi nedenler ile göz altı morlukları ortaya çıkabilir peki ya İbrahim Saraçoğlu göz altı morlukları için ne öneriyor ?

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morlukları Kürü

Nar Çekirdeği Yağı

İbrahim Saraçoğlu göz altı morluklarından şikayet eden kişiler için en etkili yöntemin nar çekirdeği yağı sürmek olduğunu söylüyor. Nar çekirdeği yağı alınırken dikkat edilmesi gerekilen şey ise nar çekirdeği yağının soğuk pres olması ve tarihinin geçmemiş olmasıdır. Göz altı morlukları için nar çekirdeği yağını gece yatmadan önce göz altlarına sürerek uygulamalısınız. Göz altına sürdükten sonra sabaha kadar yıkanmamalıdır. Bu uygulama her gün düzenli olarak yapınız. Bu kür etkisini 2. haftadan itibaren gösterir.

Üzüm Çekirdeği Yağı

İbrahim Saraçoğlu göz altı morluklarında etkili olan bir diğer maddenin üzüm çekirdeği yağı olduğunu belirtiyor. Aktardan alınan soğuk pres üzüm çekirdeği yağı göz altına gece yatmadan sürülerek uygulanmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer su tüketiminiz azsa göz altı morluklarının nedeni bu olabilir bu nedenle su tüketiminiz günlük 2-3 litre arasında olmalıdır. Ayrıca yaz aylarında su tüketiminizi biraz arttırmanız da fayda var. Göz altı morluklarında dikkat edilmesi gereken önemli bir durum da uykuyu almaktır. Bunun yanında dengeli beslenerek göz altı morluklarının azalmasını sağlayabilirsiniz. Birçok rahatsızlığın nedeni olarak gösterilen sigara ve alkol ikilisinden uzak durun. Ayrıca güneş ışınlarından cildinizi koruyun bunun yanında stresten uzak durun. Bilmediğiniz kozmetik ürünlerinden uzak durunu ayrıca kozmetik ürünlerinin kalitelerine dikkat ediniz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*