Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / İbrahim Saraçoğlu Kemik Erimesi İçin Brokoli Kürü

İbrahim Saraçoğlu Kemik Erimesi İçin Brokoli Kürü

kemik-erimesiİbrahim Saraçoğlu kemik erimesi rahatsızlığının kadınlarda daha çok görüldüğünü ve bunun için brokoli kürünü önermektedir. Kemik erimesi diğer adıyla osteoporoz sık karşılaşılan bir kemik hastalığıdır ve bu hastalık kadınlarda erkeklere oranla %80 daha fazla görülmektedir. İbrahim Saraçoğlu kemik erimesinin birçok nedenle ortaya çıktığının ve bu nedenler arasında en önemlisinin genetik yatkınlık yani kalıtsal olması olduğunu söylüyor. Genellikle kemik erimesinin ortaya çıkmasında anneden gelen genler etkilidir yani annenizde kemik erimesi sorunu varsa sizde de görülme olasılığı vardır yani risk altındasınızdır. Bunun yanında kemik erimesi uzun süreli kullanılan kortizon ve benzeri ilaçlar, kötü ve dengesiz beslenme, 3 aydan fazla yatmak, yaşın ilerlemesi, 45 yaşından sonra ameliyat ile yumurtalıkların alınması, hareketsiz yaşam tarzının varlığı, sigara ve alkol kullanımı gibi birçok neden sayılabilir. İbrahim Saraçoğlu kemik erimesi yaşayan kişilere brokoli kürünü öneriyor fakat öncelikle bir doktora gitmelerini öneriyor peki ya kemik erimesine hangi bölüm bakar? Peki ya İbrahim Saraçoğlu kemik erimesi için önerdiği kür nasıl yapılır ve uygulanır?

İbrahim Saraçoğlu Kemik Erimesi Tedavisi

Brokoli Kürü: İbrahim Saraçoğlu kemik erimesi sorunu yaşayan kişiler için brokolinin bulunmaz bir nimet olduğunu ve brokolinin kalsiyum bombası olduğunu söylüyor. Brokoli kürünü yapmak için öncelikle 250 gram kadar brokoliyi bir buçuk bardak kaynayan suyun içerisine attıktan sonra ağzı kapalı vaziyette kısık ateşte 5 dakika kaynatıldıktan sonra ılıması beklenir ve süzülür.  Bu su üç eşit parçaya bölünür ve sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kez aç karnına içilerek uygulanır. Kür bir hafta kullanılır sonrasında üç gün ara verilir ve bu şekilde toplamda 3 hafta kullanılır bu haftalar arasında 3 günlük aralar olmalıdır. Bu kürü altı ayda bir kez uygulayınız şikayetin durumuna göre dört ayda bir kez uygulanabilir.

Kemik Erimesinden Korunmanın Yolları

Kemik erimesi sorunu yaşayan kişi öncelikle kalsiyum açısından zengin beslenmelidir. Kemik erimesinin nedenlerini ortadan kaldırmalıdır. Birçok rahatsızlığın altında yatan bir neden olan hareketsiz yaşam tarzından uzak durmalıdır ve bunun yerine egzersizlere önem verdiği bir yaşam tarzını alışmalıdır. Sigara ve alkolden uzak durmak oldukça önemlidir. Dengesiz ve kötü beslenmeden kesinlikle kaçınmalıdır. Duruşunu düzeltmelidir ve dik durmalıdır. Kafein, şeker, yağlı besinlerden uzak durmalıdır. Fazla kilolarını vermelidir ve aşırı kilolardan kaçınmalıdır. Kullanılan ilaçlar varsa kesinlikle bu ilaçların kemik erimesi altında yatan neden olmamalıdır yani kullandığınız ilaçlar varsa bu ilaçların kemik erimesi tetikleyecek ilaçlar olmaması için doktorunuzla görüşünüz. En önemlisi de doktorun önerilerine harfiyen uymak ve düzenli olarak muayene gitmektir.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*