Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / İbrahim Saraçoğlu Reflü Kürü

İbrahim Saraçoğlu Reflü Kürü

Reflü

ibrahim-saracoglu-reflu-kuruBir sağlık sorunu ile karşılaşınca hemen aklımıza İbrahim Saraçoğlu kürleri geliyor nedeni ise çok basit İbrahim Saraçoğlu hastalıklar için verdiği kürler sayesinde rahatsızlıklardan kurtarıyor. İbrahim Saraçoğlu reflü kürü de bunlardan bir tanesidir. İbrahim Saraçoğlu kürlerini önermeden önce rahatsızlığı olan kişinin öncelikle bir doktora giderek muayene ve tedavisini olmasının gerektiğini söylüyor. Reflü kişinin midesindeki maddelerin çeşitli nedenlere bağlı olarak yemek borusuna gelmesi durumudur. Mide besinleri sindirmek için bazı asitlere sahiptir bu asitlere karşı mide kendini koruyabilecek özelliktedir fakat yemek borusu bu asitten kendini korumaktan acizdir bu nedenle mide asitleri yemek borusuna geldiğinde o bölgede tahribata neden olur buna da reflü denir. Peki ya reflü için evde ne yapabiliriz yani İbrahim Saraçoğlu reflü kürü nasıl yapılır ve uygulanır ?

İbrahim Saraçoğlu Reflü Kürü

Soğuk Süt: Reflü rahatsızlığı için en basit ve etkili kür süt tüketmektir. İbrahim Saraçoğlu reflü kürü süt tüketmektir. Reflüsü olan kişiler yanma başladığında iki yudum soğuk süt içmelidir. İbrahim Saraçoğlu reflü rahatsızlığı olanların her yanma olduğunda vakit kaybetmeden iki yudum süt içilmelidir. Dikkat edilmesi gerekilen nokta ise yanma başlayınca vakit kaybetmeden içmek gerekiyor ayrıca her yanma olduğun uygulamak çok önemlidir. Eğer uygulamayı aksatırsanız reflü başa saracaktır. Bu nedenle uygulamayı düzenli olarak yapmak gerekiyor.

Havuç Suyu: Reflüyü yanması olduğunda iki yudum süt içmek geçirici etkiye sahiptir fakat reflüyü engellemek için havuç suyu birebirdir. İbrahim Saraçoğlu reflü kürü olarak gece yatmadan önce bir çay bardağı kadar taze havuç suyu tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Bu kür reflü engelleyicidir.

Reflü Nasıl Anlaşılır

  • Ağza acı acı gelen su
  • Göğüs bölgesinde yanma
  • Midede Ekşime
  • Boğazda Ağrı
  • Boğazda Yanma
  • Ses Kısılması
  • Boğazda Bir Şey Takılmış Gibi Bir His

Dikkat Edin

Akşamları ve geç saatlerde aşırı yemek yememek gerekiyor ayrıca yemeklerinizin ağır olmamasına dikkat edin. Yemeklerde yağ kullanımını azaltın. Kızartma ve fazla yağ içerek yemeklerden kaçınınız. Çok yemek yerine az yemek, az öğün yerine çok öğünü tercih ediniz.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Bir yorum

  1. ilgilendirme için çok teşekkürler çok yardımcı oldu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*