Son Haberler
Anasayfa / Uzmanlar / İbrahim Saraçoğlu / İbrahim Saraçoğlu Selülit Kürü

İbrahim Saraçoğlu Selülit Kürü

ibrahim-saracoglu-selulit-kuruİbrahim Saraçoğlu birçok kadının selülit sorunu yaşadığını ve bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını söylüyor. Selülit deri altındaki yağ dokuların bağ dokularını sararak kişinin cildinin portakal kabuğuna benzeyen girintili çıkıntılı bir görüntü çıkmasına neden olan soruna denir. İbrahim Saraçoğlu selülit sorunu yaşayan kişilerin kesinlikle ve kesinlikle kahveden uzak durmasının gerekliliğini söylemektedir çünkü kahve yağların  ifrazatını arttırmanın yanında yağların tutulmasını sağlayan hormonları tetiklenmesine neden olur. Selülit oluşmasında genetik, hormonsal değişimler, fazla yağlar, yanlış diyet ve yanlış beslenme, yaşam biçimi gibi durumlar etkindir. İbrahim Saraçoğlu selülit için kür önerisinde bulunmadan önce selülit sorunu yaşayan kişinin bir doktora başvurmasının ve selülitin altında yatan nedenlerin ortadan kaldırılmasının önemli olduğunu söylemektedir. Peki ya İbrahim Saraçoğlu selülit için hangi kürü öneriyor?

Selülit Kürü

Lahana Kürü: İbrahim saraçoğlu selülit sorunu yaşayan kişiler için lahana kürünün oldukça olumlu sonuçlar gösterdiğini söylemektedir. Bu kür için doğal olarak yetişmiş olan lahananın gerekiyor. Kürün yapımı için öncelikle lahananın yeşil olan dış yapraklarından 3 adet alınır. Bu yaprakları yarım litre kaynayan suya atın ve 15 dakika kaynatın. Kaynarken dikkat edilmesi gerekilen nokta ise ağzın kapalı olması ve ocağın altının kısık olmasıdır. Ilıdıktan sonra ise süzülür süzülen bu su sabah bir bardak ve akşam bir bardak olarak içilir. Bu kür 3 gün ara vermeden uygulandıktan sonra  3 gün ara verilir ve sonra tekrar 3 gün yapılır bu şekilde toplamda 21 gün kürü uygulayın 21 gün ara verin ve tekrar 21 gün uygulayın.

Selülitten kurtulmak istiyorsanız kesinlikle kahveden uzak durmalısınız. Hareketsiz yaşam tarzından uzaklaşmalısınız egzersizi hayatınızın bir parçası yapmalısınız. Bol bol su içmek çok önemlidir günde en az 2.5 litre su içmek gerekiyor.

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*