Son Haberler
Anasayfa / Neden Olur / İktidarsızlık Neden Olur

İktidarsızlık Neden Olur

İktidarsızlık

iktidarsızlık-neden-olurBirçok insanın ortak sorunu olan iktidarsızlık neden olur bu sorunun cevabı oldukça merak ediliyor.Tıp dilinde erektil disfonksiyon olarak anılan iktidarsızlık cinsel hayatı olumsuz etkiliyor.İktidarsızlık kişinin cinsel birleşimi sırasında gerekli ereksiyon seviyesine ulaşamaması durumudur.Kısacası peniste gerekli olan sertleşmenin olmamasıdır.Bazı durumlarda geçici olarak ortaya çıkar ve birçok insanın başına gelebilir fakat uzun süren durumlarda oldukça sıkıntı doğurur.İktidarsızlık sorunu var denilebilmesi için sorunun bir kaç kezden fazla olması gerekiyor.Yapılan araştırmalarda her on erkekten birinde bu sorunun olduğunu gösteriyor.İktidarsızlık hem kişiyi hemde partneri için büyük bir sorundur.Peki ya iktidarsızlığın ortaya çıkmasındaki sebepler nelerdir yani iktidarsızlık neden olur?

İktidarsızlık Neden Olur

 • Stres:Birçok hastalığın oluşumu altında yatan stres iktidarsızlık nedenleri arasında da gösterilebilir.Kişinin yaşamında karşılaştığı sorunlarda psikolojik sıkıntı yaşaması iktidarsızlığın ortaya çıkmasına neden olur.Ayrıca kişinin geçici çevresel etmenlerle iktidarsızlık sorununa sahip olduğu durumlarda bile kişi bu durumu sorun haline getirirse bu iktidarsızlık kalıcı hale gelmeye başlıyor.Bu nedenle kişi bu durumu çok fazla takıntı etmelidir ayrıca partneri de bu durumu sürekli olarak dile getirmemelidir.
 • Şeker Hastalığı:Şeker hastalığınız varsa olmayan kişilere göre 3 kat daha riskli durumdasınız yani şeker hastalığı olan kişilerde iktidarsızlık sorunu ortaya çıkmaktadır.Şeker hastası olan kişilerde ani bir şekilde iktidarsızlık sorunu ortaya çıkmamakta ve bunun aksine yavaş yavaş vuku bulmaktadır.
 • Sigara ve Alkol:Bu maddelerin her biri tek başına iktidarsızlığın oluşmasında etkin rol oynar.Bunun nedeni bu iki maddenin kalp damar sağlığı açısından oldukça zararlı olmasıdır.
 • Psikolojik Faktörler:İktidarsızlığın oluşmasındaki önemli nedenlerden bir tanesi ise psikolojik nedenlerdir.Depresyon,üzüntü,yakınını kaybetme gibi durumlarda iktidarsızlık görülebilir.Ayrıca partneri ile olan sorunlarda iktidarsızlığa neden olur.
 • Damar Sertliği:Ereksiyon yani sertleşme olabilmesi için penise kan gitmesi gerekiyor.Damar sertliği sorunu olan kişilerde penise atardamarlar ile kan gitmesi zorlaşıyor ve ortaya iktidarsızlık çıkıyor.
 • Tansiyonun Yüksek Olması:Tansiyonun yüksek olmasına bağlı olarak penise kan gitmesinde zorlama meydana geliyor ve bu yüzden sertleşme sorunu ortaya çıkıyor.
 • Hormonal Sorunlar:Erkeklik hormonunun azalması,prolaktin hormonunun fazla olması gibi hormonal sorunlarda iktidarsızlığa neden olur.
 • Kullanılan İlaçlar:Bazı ilaçların da iktidarsızlık sorunun ortaya çıkmasına neden olduğu bilinmektedir.Bazı depresyon ve kolesterol ilaçlarının buna neden olduğu bilinmektedir.
 • Yaş:İktidarsızlığın oluşumuna tam anlamı ile neden oluyor diyemeyiz ama vücuttaki organlarda yaşın ilerlemesi ile fonksiyon azalması ortaya çıkar.Fakat yaş ilerleyen herkes de ortaya çıkar ve ya gençlerde görülmez demek çok yanlıştır.
 • Sinir Sistemi Hastalıklar:İnmeler gibi.
 • Tiroid Bezi Hastalıkları:
 • Geçirilen Bazı Ameliyatlar:Prostat kanseri ameliyatı gibi
 • Böbrek Yetmezliği:

İktidarsızlığa ne iyi gelir hakkında yazdığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*