Son Haberler
Anasayfa / Ne İyi Gelir / İshale Ne İyi Gelir

İshale Ne İyi Gelir

ishale-ne-iyi-gelir

 

Tıp dilinde diyare diye adlandırılan ishal dışkılamanın sayı bakımından artması ve sıvı içeriğinin artmasıdır.Genellikle bazı gıdaların fazla tüketimi,gıda zehirlenmesi vb nedenlerden oluşur.İshal bilindiğinden daha ciddi bir hastalıktır öyle ki çocuk ölümlerine sebebiyet bile verebiliyor.Peki ya bu ishale ne iyi gelir bu ishal nasıl geçer işte cevapları;

 

 

İshale Ne İyi Gelir

1-)Muz yemek ishale ne iyi gelir sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan biridir.Muz yemek ishal yüzünden kaybedilen potasyumu bolca bulundurur ve bu nedenle ishal nasıl geçer denince ilk muz yemek akla gelir.

muz

2-)Pirinç de ishale ne iyi gelir sorusuna verilebilir güzel cevaplardan biridir.Pirinç bağlayıcı özelliği ile dışkının cıvıklığını azaltır.

pirinç-ishale-iyi-gelir

3-)Patates ishale çok iyi gelir.Patates püresi şeklinde yemenizi öneririz.

patates-puresi

4-)Elma ve ya püresini yemekte ishal nasıl geçer sorusunun iyi cevaplarından biridir.Elma pirinç gibi bağlayıcı özelliğe sahiptir ve bunun yanında ishale neden olan bozukluğu gidermede mideye yardımcı olacaktır.Elmanın kabuğunu soyarsanız ishale daha iyi gelir.

elma

5-)Kepek de ağırlığının 6-7 katı kadar su çekebilme özelliği ile aslında ishale ne iyi gelir sorusunun en iyi cevaplarından biridir.

kepek

6-)Kabukları tamamen soyulmuş olan havucun püresini yapın ve yiyin bu ishali hafifletir.İshale ne iyi gelir cevaplarınız verdik takipte kalın yazmaya devam edeceğiz

havuç

Hakkında Admin

Araştırmacı Yazar Ne İyi Gelir Konusu Hakkında Uzman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*